Vienkārša šokolādes deserta recepte
Foto: Woman's Weekly/REX/Vida Press

Veselības ministrijas (VM) rosinājums ieviest akcīzes nodokli atsevišķām pārtikas produktu grupām - šokolādei, sālim, cukuram un citiem produktiem - vājinās vietējo ražotāju pozīcijas tirgū, norādīja Zemkopības ministrijā (ZM).

ZM pārstāve Dagnija Muceniece atzīmēja, ka ZM neatbalsta šo VM priekšlikumu un pievienojas Finanšu ministrijas (FM) argumentam, ka jaunu nodokļu ieviešanai un administrēšanai nepieciešami papildu finanšu līdzekļi, kā arī tam, ka tā paredz sarežģītu administrēšanu un kontroli. Tāpat nav iespējams pārliecināties par akcīzes nodokļa nomaksu, kā arī pastāv risks palielināties minēto produktu nelegālajam apgrozījumam.

"Turklāt pašreizējā situācijā, kad pārtikas nozare izjūt Krievijas noteiktās importa ierobežošanas politikas ietekmi un cīnās par jauniem eksporta tirgiem un arī par pozīciju vietējā tirgū, šāds VM priekšlikums ir neatbalstāms pēc būtības," uzsvēra ZM pārstāve.

Viņa skaidroja, ka papildu nodokļa ieviešana vēl vairāk vājinātu pārtikas ražotāju konkurētspēju kā vietējos, tā arī eksporta tirgos. Turklāt citu valstu, piemēram, Dānijas, pieredze liecina, ka šādu nodokļu ieviešana ne tikai nesasniedz savu mērķi, bet arī vājina vietējo ražotāju pozīcijas tirgū.

Jau ziņots, ka VM ir sagatavojusi priekšlikumus nākamā gada budžeta ieņēmumu palielināšanai par teju 30 miljoniem eiro un šī mērķa sasniegšanai rosina noteikt akcīzes nodokli arī šokolādei, sālim, cukuram, augu aizsardzības līdzekļiem un citiem produktiem, aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Pret šādu VM ieceri iestājas arī nozares pārstāvji. Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure atzina, ka VM ierosinājumi noteikt akcīzes nodokli vairākām pārtikas produktu grupām un bezalkoholiskajiem dzērieniem var "iedzīt bedrē" pārtikas nozari.

Arī pārtikas ražotāja "NP Foods" pārstāve Dana Erciņa-Užāne atzina, ka VM priekšlikums ir vērtējams ļoti negatīvi, turklāt tas vairākus produktus sadārdzinās.

Tags

Nodokļi NP Foods Veselības ministrija Finanšu ministrija Akcīzes nodoklis Zemkopības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form