ZS 'Kalna Mikas' attīstībā ieguldīs 826 tūkstošus eiro
Foto: Publicitātes attēli

"Luminor banka" piešķīrusi 650 tūkstošu eiro finansējumu zemnieku saimniecībai "Kalna Mikas" fermas ēkas rekonstrukcijai un jaunu iekārtu iegādei, informē bankas pārstāvji. Kopējās fermas ēkas rekonstrukcijas un jaunu iekārtu iegādes izmaksas ir 826 tūkstoši eiro.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar jauninājumiem tiks palielinātas ražošanas jaudas, kā arī nodrošināta saimniecības ilgtspējīga darbība un govju labturības apstākļu uzlabošana.

ZS "Kalna Mikas" ir viens no tiem MVU, kas kvalificējušies izdevīgākiem aizdevuma nosacījumiem, ko sadarbībā ar Eiropas Investīciju banku (EIB) kopš gada sākuma piedāvā "Luminor". Projekts tiek īstenots, piesaistot Lauku Atbalsta dienesta līdzfinansējumu 341 tūkstoša eiro apmērā, kur daļa finansējuma pēc projekta realizācijas tiks izmantota saistību daļējai pirmstermiņa dzēšanai. Pēdējo piecu gadu laikā zemnieku saimniecība "Kalna Mikas" attīstībā investējusi jau 1,5 miljonus eiro jaunu iekārtu, instrumentu, noliktavas un ūdens novadīšanas sistēmas atjaunošanai.

ZS "Kalna Mikas" fermas rekonstrukcijā plānots veikt jumta un durvju nomaiņu, uzstādīt ventilācijas sistēmu un atjaunot ēkas fasādi. Ar "Luminor" bankas piešķirto finansējumu saimniecība plāno iegādāties piena tvertnes un divus lopbarības glabātavu torņus, kas ļaus vieglāk uzglabāt pašu audzētos graudus, kā arī tiks uzstādīti jauni barotāji fermas liellopiem. Savukārt, pārejot uz automatizētu slaukšanas procesu, tiks iepirkti divi slaukšanas roboti, kas palielinās iegūtā piena daudzumu no vienas govs par aptuveni 15%. Pašlaik saimniecībā ir 278 liellopi, no kuriem 186 ir slaucamās govis.

"Sasniedzot maksimālo ražošanas kapacitāti, veicot piena ieguvi manuāli no esošā liellopu skaita, kā arī saskaroties ar ierobežoto darbaspēka pieejamību, esam spēruši jaunu attīstības soli, lai automatizētu piena ieguves procesu. Ar "Luminor" atbalstu varēsim palielināt saražotā un nododamā piena apjomu bez papildu ganāmpulka iegādes, kā arī turpināt uzlabot govju labturības apstākļus. Pērn saražotā piena apjoms uz vienu piena govi sasniedza jau 9.7 tonnas, un plānojam ražošanas jaudas kāpināt vēl par 15%," stāsta ZS "Kalna Mikas" īpašnieks Jānis Brantevics.

ZS "Kalna Mikas" savu darbību uzsāka 1992. gadā Turlavas pagastā, Kuldīgas rajonā. Zemnieku saimniecības galvenā darbības joma ir saistīta ar piena lopkopību un graudkopību, apsaimniekojot 449 ha platību.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Luminor Lauksaimniecība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form