44 tūkstoši Latvijas uzņēmumu kavē nodokļu nomaksu VID, liecina pētījums
Foto: F64

Pašlaik nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir 44 tūkstošiem uzņēmumu, liecina “Kredītinformācijas birojs” (KIB) dati.

Uzņēmumu skaits, kuri ir kavējuši nodokļu maksājumus kaut vienu reizi pēdējo 12 mēnešu laikā, turpina pieaugt un ir jau sasniedzis 79,5 tūkstošus, kas ir apmēram puse no visiem aktīvajiem uzņēmumiem Latvijā.

"Tas, ka gandrīz 80 tūkstošiem uzņēmumu pēdējā gada laikā ir bijuši kavējumi pret VID, norāda uz uzņēmēju tendenci izmantot VID īstermiņa finanšu naudas plūsmu svārstību izlīdzināšanai. Šo lomu gan vajadzētu pildīt kredītiestādēm. Protams, šo statistiku ietekmē VID datu ziņošanas regularitāte, kas pašlaik ir vienu reizi mēnesī, taču tendence ir nepārprotama," uzsver "Kredītinformācijas birojs" valdes priekšsēdētājs Jānis Timermanis.

Savukārt kredītiestādēm maksājumus pašlaik kavē vien 3,6 tūkstoši uzņēmumu. Tai pat laikā divreiz lielāks skaits uzņēmumu – 7 tūkstoši – kavē maksājumus saviem sadarbības partneriem, kas nav kredītiestādes.

Kā norāda KIB valdes priekšsēdētājs, kopš gada sākuma datu bāzes ierakstu skaits ir būtiski paplašinājies, jo arhīvam ir pievienojušies lielākie parādu piedziņas uzņēmumi. Tādējādi KIB dalībnieku skaits salīdzinājumā ar 2016. gadu ir divkāršojies, sasniedzot 134 uzņēmumus, tostarp Uzņēmuma reģistra, VID, "Latvenergo", lielāko komercbanku un nebanku kreditētāju, kā arī namu apsaimniekotāju un citu uzņēmumu datus.

Source

DELFI Bizness

Tags

Latvenergo Nodokļi VID
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form