Apstiprina 2019. gada un vidēja termiņa budžeta pieņemšanas grafiku
Foto: LETA

Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināts likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvara 2019., 2020. un 2021. gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2019. gadam sagatavošanas grafiks, portālu "Delfi" informēja Finanšu ministrijā (FM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

MK arī apstiprinājis izdevumu pārskata tvērumu 2018. gadam, kas paredz turpināt pārskatīt no valsts budžeta finansētās funkcijas, lai mazinātu administratīvo slogu un īstenotu tās ekonomiskāk un racionālāk.

Tāpat saistībā ar Valsts pārvaldes reformu plānā noteiktajiem virzieniem ir plānots sākt ministriju, to padotībā esošo valsts budžeta iestāžu un citu centrālo valsts iestāžu vajadzībām izmantotā nekustamā īpašuma un tā apsaimniekošanas izdevumu izvērtējumu.

2018. gadā ir paredzēts izvērtēt nekustamos īpašumus Rīgas teritorijā un sagatavot priekšlikumus turpmākajai rīcībai.

Saeimas vēlēšanu gadā gadskārtējo valsts budžeta likuma projektu iesniedz Saeimā ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad jaunievēlētā Saeima izteikusi valdībai savu uzticību.

FM uzsver, ka ir nepieciešams darbu pie budžeta likumprojektu sagatavošanas sākt savlaicīgi, lai jaunievēlētajai Saeimai un MK nodrošinātu nepieciešamo informāciju galīgo lēmumu pieņemšanai un likumprojektus būtu iespējams pieņemt vēl šogad, lai tie stātos spēkā jau 2019. gada 1. janvārī.

Saskaņā ar grafiku ministrijām līdz 1. augustam FM un Pārresoru koordinācijas centrā jāiesniedz priekšlikumi par prioritārajiem pasākumiem un to īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Vispārējās valdības budžeta plānu paredzēts apstiprināt MK 15. oktobrī un tūlīt to iesniegt Eiropas Komisijai un Eirogrupai.

Nākamajā dienā, 16. oktobrī, MK paredzēts lemt par budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātiem un par to izmantošanu nākamā gada budžetā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Budžets 2019 Finanšu ministrija Ministru kabinets Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Jaunie projekti