Atbalsta apgrozāmo līdzekļu granta un algu subsīdijas instrumentu uzņēmēju atbalstam ārkārtējās situācijas laikā
Foto: LETA

Ceturtdien, 21. oktobrī, finanšu ministra Jāņa Reira vadītajā grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam tika panākta konceptuāla vienošanās par priekšlikumiem apgrozāmo līdzekļu granta un algu subsīdijas instrumentu atjaunošanai uzņēmējiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai. Atbalstam būs iespējams kvalificēties darba devējiem to darbinieku atlīdzības daļējai kompensēšanai, pašnodarbinātām personām, tai skaitā mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem, kā arī patentmaksātājiem. Atbalstu algu subsīdijām varēs saņemt tikai par tādiem darbiniekiem un tie pašnodarbinātie un patentmaksātāji, kuriem ir vismaz sākta vakcinācija pret Covid-19 (saņemta vismaz viena vakcīna).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekonomikas un Finanšu ministrijas ekspertiem uzdots sagatavot normatīvo regulējumu iesniegšanai Ministru kabinetā ar detalizētu informāciju, precizējot atbalsta saņemšanas periodu, apmēra intensitāti un saņemšanas kritērijus. Regulējums tiek izstrādāts, uzklausot valdības sociālos un sadarbības partnerus – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kā arī nevalstiskās organizācijas. Plānots, ka ierobežojumi būs spēkā līdz 15. novembrim, un šim periodam tiek piemēroti atbalsta mehānismi.

Grupas sēdē tika rosināts, ka gadījumos, kad runa ir par atsevišķiem lieliem uzņēmumiem, kas pārsnieguši maksimālo vienam uzņēmumam pieejamo atbalstu, finanšu ministrs lūgs Valsts ieņēmumu dienestu informēt valdību par šiem gadījumiem, un tālāk valdībā tiks izskatītas konkrētās situācijas.

Atbalsta pasākumus Ministru kabinetā apstiprināt plāno otrdien, 26. oktobrī. Tie jāsaskaņo arī ar Eiropas Komisiju.

Darba grupā izskatīja arī priekšlikumus atbalsta mehānismiem kultūras nozarē. Grupas dalībnieki konceptuāli vienojās par biļešu cenas kompensēšanu kultūras pasākumu rīkotājiem. Arī šo jautājumu skatīt valdībā paredzēts otrdien, 26. oktobrī. Savukārt jautājumu par vienreizēju atbalstu uzņēmējiem un nevalstiskajām organizācijām, kam pieder kultūras pasākumu norises vietas, vienojās skatīt nākamajā grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam sēdē.

Vadības grupā tika konceptuāli atbalstīts Labklājības ministrijas priekšlikums turpināt likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" noteiktā vecāku pabalsta izmaksu līdz 15. novembrim iepriekš pieņemtā apjomā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Jāņa Reira vadītajā darba grupas sanāksmē, kas lēma par atbalstu piešķiršanu, piedalījās un savu pozīciju pauda vairāki ministri – Jānis Vitenbergs, Nauris Puntulis, Anita Muižniece, Toms Artūrs Plešs, Gatis Eglītis, kā arī uzņēmēju pārstāvji – Līga Meņģelsone no LDDK. Sēdē piedalījās arī Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.