Budžets 2019: Papildu līdzekļus meklēs, pārskatot izdevumus
Foto: LETA

Gatavojot nākamā gada valsts budžetu, tiks pārskatīti visu nozaru izdevumi, jo īpaši IT jomā valsts pārvaldē un valsts nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā, pastāstīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka saskaņā ar pašreizējām prognozēm fiskālā telpa 2019. gadā būs -45,2 miljoni eiro, 2020. gadā -37,8 miljoni eiro.

Kā skaidroja ministre, negatīva fiskālā telpa veidojusies, jo jau šobrīd Finanšu ministrija (FM) ir nofiksējusi fiskālo nodrošinājuma rezervi 2019. gadā, kā arī jau paredzējusi līdzekļus neparedzētiem gadījumiem un apropriācijas līdzekļus. FM vēlējusies "drošības spilvenus" nostiprināt nākamā gada budžetā jau šobrīd, "lai priekšvēlēšanu gaisotnē nebūtu lielākas vēlmes tērēt vēl nenopelnīto naudu", uzsvēra Reizniece-Ozola.

Fiskālā telpa vēl līdz budžeta sagatavošanai mainīsies. Finanšu ministre atgādināja, ka nodokļu reformas nestos rezultātus varēs novērtēt vien gada otrajā pusē, kad pilnā apmērā sāks darboties uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) reforma.

Ap rudeni būs jaunas makroekonomiskās prognozes, pēc tām varēs izdarīt jaunus secinājumus.

Valdība turpinās darbu ar visu nozaru izdevumu pārskatīšanu, jo īpaši IT jomā valsts pārvaldē un valsts nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā, skaidroja Reizniece-Ozola. Tāpat vēl ir iespēja strādāt pie ieņēmumus palielinošiem pasākumiem un ēnu ekonomikas mazināšanas priekšlikumiem.

Valdība otrdien apstiprināja valsts budžeta bāzes izdevumu apmēru 2019., 2020. un 2021. gadam.

2019. gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi ir aprēķināti 6,73 miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar Ietvara likumā 2019. gadam noteikto izdevumi ir palielināti par 75,5 miljoniem eiro, tai skaitā pamatfunkcijām tie ir palielināti par 57,8 miljoniem eiro, un Eiropas Savienības (ES) fondu finansēto projektu īstenošanai izdevumi ir palielināti 17,6 miljonu eiro apmērā.

2020. gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi ir aprēķināti 7,04 miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar Ietvara likumā 2020. gadam noteikto izdevumi palielināti par 49,9 miljoniem eiro, tai skaitā pamatfunkcijām palielināti par 54,9 miljoniem eiro un ES fondu finansēto projektu īstenošanai samazināti par pieciem miljoniem eiro.

2021. gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi ir aprēķināti 6,87 miljardu eiro apmērā. Salīdzinājumā ar 2020. gada ietvaru izdevumi samazināti par 113,6 miljoniem eiro, tai skaitā pamatfunkcijām izdevumi ir palielināti par 7,5 miljoniem eiro, un ES fondu finansēto projektu īstenošanai izdevumi samazināti 121,1 miljona eiro apmērā.

Savukārt valsts speciālā budžeta bāzes izdevumos izmaiņas attiecībā pret 2018.-2020. gada Ietvara likumu nav veiktas. Izdevumi 2019. gadam noteikti 2,86 miljardu eiro apmērā, 2020. gadam – 3,03 miljardu eiro apmērā un 2021. gadam – 3,03 miljardu eiro apmērā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Budžets 2019 Dana Reizniece-Ozola Finanšu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form