Fiskālās disciplīnas padome FM makroekonomiskās prognozes vērtē kā reālistiskas
Foto: Pixabay.com

Fiskālās disciplīnas padome Finanšu ministrijas (FM) izstrādātās makroekonomiskās prognozes vērtē kā reālistiskas, liecina padomes nosūtītā vēstule FM.

Padome apstiprinājusi potenciālo IKP izaugsmi 2018. gadā 3% līmenī, reālo IKP izaugsmi 3,4% līmenī un inflāciju 2,8% līmenī.

Kā vērtē padome, FM makroekonomikas prognozes ir salīdzināmas ar Eiropas Komisijas, Starptautiskā Valūtas fonda un Latvijas Bankas prognozēm.

FDP savā vēstulē FM vērš uzmanību, ka Latvijas uzņēmējdarbības vidē atgriežas optimisms. Taču, lai veicinātu publiskā sektora investīciju pieaugumu, ir svarīgi piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus.

Vienlaikus padome uzsver, ka "strukturālu izmaiņu ieguldījums, lai kāpinātu potenciālā IKP pieaugumu nav pietiekams, un aicina FM atkārtoti pārskatīt potenciālā IKP prognozes, kas precīzāk atspoguļotu ekonomikas ciklu 2021.-2021. gadā".

Saskaņā ar likumu FM sagatavo makroekonomiskās vidējā termiņa prognozes. Savukārt FDP veic neatkarīgu FM potenciālā IKP un nominālā IKP aprēķina novērtējumu. FDP apstiprina FM makroekonomikas prognozes divas reizes gadā.

FM izstrādātās makroekonomiskās prognozes izmanto par pamatu Latvijas Vidēja termiņa budžeta ietvara 2018.-2020. gadam izstrādei.

Source

DELFI Bizness

Tags

Budžets 2018 Finanšu ministrija Fiskālās disciplīnas padome
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form