KM rosina par autoratlīdzībām maksāt nodokļus no apgrozījuma, nevis fiksētu ikmēneša maksu
Foto: LETA

Kultūras ministrija (KM) rosina par autoratlīdzībām maksāt nodokļus no apgrozījuma, nevis fiksētu ikmēneša maksu, informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa pavēstīja, ka KM ir izstrādājusi priekšlikumu autoratlīdzību nodokļu maksāšanas režīma maiņai un saskaņojusi to ar nozari, kas vēlas lielāku sociālo nodrošinājumu, kāds līdz šim tas ir bijis autoratlīdzību saņēmējiem – iemaksas sociālajam nodrošinājumam ir jāveic, vienlaikus saglabājot vienkāršu, ērtu un taisnīgu nodokļu maksāšanas kārtību.

KM pārstāve norādīja, ka ministrija sarunās ar Finanšu ministrijas (FM) un Labklājības ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjiem priekšlikumu ir izklāstījusi un patlaban tiek gaidīta atgriezeniskā saite no minētajām institūcijām.

Kā ziņots, valdība, iepriekš lemjot par nodokļu izmaiņām no 2021. gada, tomēr vēl nevērtēja iespējamo atteikšanos no autoratlīdzībām.

FM ziņojumā par piedāvātajām izmaiņām nodokļos paredzēts, ka no 2021. gada vairs nebūs speciālais režīms autoratlīdzībām. Pēc FM sniegtās informācijas 2019. gadā 39 006 personas bija reģistrētas kā autoratlīdzību saņēmēji.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) iepriekš informēja, ka attiecībā uz autoratlīdzībām plānots piedāvāt jaunu risinājumu, par kuru plānots informēt vēlāk. Viņš skaidroja, ka autoratlīdzību sistēmu nav plānots likvidēt, bet gan sakārtot. Kā piemēru viņš minēja tā dēvētās pasīvās autoratlīdzības, kas tiek izmaksātas par mūzikas atskaņošanu, grāmatu izdevējdarbību. Reirs piebilda, ka tiks izstrādāts detalizēts izmaiņu piedāvājums.

Nacionālā kultūras padome iepriekš pauda autoratlīdzību likvidēšanu no 2021. gada vērtēja kā sasteigtu lēmumu. Arī Kultūras ministrijas Mediju politikas konsultatīvās padome pauda iebildumus pret iecerēto lēmumu. Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze iepriekš pauda, ka, ja likvidēs autortiesību nodokļu režīmu, no nākamā gada tiks iznīcināta latviešu literatūra.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.