Foto: LETA

Koalīcijas deputāti atbalstīs jau iepriekš Saeimas komisijā apstiprināto valsts budžeta likumprojektu, neparedzot tajā būtiskas izmaiņas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka deputāti atbalstīs komisijas redakciju un nekādi pārsteigumi nav sagaidāmi.

Runājot par pedagogu algām nepieciešamo finansējumu, Kariņš atgādināja, ka tagad jau rasta iespēja budžetā rezervēt ap 7 miljoniem eiro. Pārējo nepieciešamo finansējumu varētu rasts, īstenojot izglītības nozares reformas. "Sakārtosim sistēmu, būs nauda," piebilda valdības vadītājs.

Kā ziņots, Saeimas Prezidijs nolēmis trešdien, 3.aprīlī, sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi, lai galīgajā lasījumā lemtu par 2019.gada valsts budžetu.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, vērtējot priekšlikumus budžetam, pieturējās pie iepriekš paustā valdības viedokļa, tomēr atbalstīja vairākas līdzekļu pārdales.

Budžeta komisijas deputāti atbalstīja ierosinājumus par 5,5 miljonu eiro novirzīšanu šā gada valsts budžetā no VAS "Latvijas Loto" dividendēm un Latvijas Bankas peļņas, kas tiktu piešķirti pedagogu algu palielinājumam pēc reformu veikšanas.

Komisijas deputāti arī vienojās novirzīt 169 952 eiro Centrālajai vēlēšanu komisijai, lai vēlētājiem iepriekšējā balsošanas dienās būtu iespējams nobalsot jebkurā iecirknī. Šie līdzekļi pārdalīti no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ietaupītajiem līdzekļiem.

Komisija pārdalīja finansējumu 450 000 eiro apmērā, lai nodrošinātu programmas "Ģimenei draudzīga pašvaldība" īstenošanu.

Tāpat komisija atbalstīja ierosinājumu pārdalīt Paralimpiskā sporta centra projekta īstenošanai 213 500 eiro, kas iepriekš bija paredzēti olimpiskajam centram "Ventspils". Vēl no Ventspils olimpiskā centra finansējuma 1,33 miljoni eiro pārdalīti olimpiskā centra "Rēzekne" būvniecībai.

Saeimas Budžeta komisija atbalstīja ierosinājumu novirzīt ne vairāk par 740 000 eiro Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), lai nodrošinātu finansējumu "inovatīvas studiju programmas informāciju un komunikāciju tehnoloģijas jomā". Šie līdzekļi tiek rasti, pārdalot finansējumu IZM budžetā, kā arī no Ekonomikas ministrija un Aizsardzības ministrijas budžeta.

Opozīcijas deputātu ierosinājumi budžetam netika atbalstīti. Koalīcijas politiķi jau iepriekš pauda, ka šis ir tehniskais budžets, un priekšlikumi, kas prasa papildu izdevumus, atbalstu negūs.

2019.gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardu, bet izdevumi 9,4 miljardu eiro apmērā. Pamatbudžetā plānotie ieņēmumi veido 6,4 miljardus, bet izdevumi 6,8 miljardus eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi plānoti trīs miljardu eiro, bet izdevumi 2,8 miljardu eiro apmērā.

Vispārējās valdības budžeta deficīts šogad plānots 0,5% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Savukārt IKP pieaugums 2019.gadā prognozēts 3% apmērā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!