LTRK aicina ministrijas neprasīt papildu līdzekļus jaunām iniciatīvām
Foto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina atbildīgi izturēties pret nākamā gada valsts budžetu veidošanu, vispirms pārskatot izdevumus un atsakoties no liekajiem tēriņiem.

LTRK aicina ministrijas neprasīt papildu līdzekļus jaunām iniciatīvām, bet gan censties strādāt efektīvi un izlietot piešķirto finansējumu pārdomāti, regulāri pārskatot izdevumus un meklējot iekšējās rezerves vajadzību nodrošināšanai.

"Pirms mēneša veiktā biedru aptauja pierādīja, ka uzņēmēji uzskata, ka valstij būtu jāpārskata savi tēriņi, tādējādi spējot ieekonomēt līdz pat 20% izdevumu. Manuprāt, šāda pieeja būtu daudz godīgāka pret iedzīvotājiem, tā vietā, lai turpinātu cerēt uz izaugsmi, lai arī trūkst instrumentu tās nodrošināšanai," saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

LTRK jau pērn uzstāja uz to, ka jāatgriežas pie nulles budžeta principa.

"Vispirms nauda ir jānopelna, lai pēc tam domātu par tās tērēšanu. Veidojot budžetu uzņēmējdarbībā, pirmkārt, tiek vērtēts, vai nav jāatsakās no kādiem izdevumiem, tādējādi optimizējot šo sadaļu, lai pēc tam domātu, kā iespējams un vai vispār nepieciešams tērēt papildu līdzekļus darbības nodrošināšanai vai paplašināšanai, uzsvēris Rostovskis. "Diemžēl nākas secināt, ka arī šis gads nav izņēmums, un valsts budžets tiek veidots ar domu, ka gan jau nodokļi tiks nomaksāti un tērēt varēs vairāk nevis pēc principa – vispirms atteiksimies no liekā."

Tāpat LTRK norāda, ka valsts amatpersonas un ierēdņi ir aktīvi uz papildu ieņēmumu pārdali, tā vietā, lai padomātu par to, kur ietaupīt.

Ziņots, ka Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē valdība pirmdien skatīja valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātus un priekšlikumus to izmantošanai 2018. gada budžeta izstrādes procesā. Pārskatot ministriju izdevumus, pārvirzīšanai atrasti līdzekļi vairāk nekā 61 miljona eiro apmērā.

Izdevumu pārskatīšanas rezultātā ir identificēti pieejamie resursi kopējām valsts prioritātēm 2018. gadam 28,6 miljonu eiro un 2019. gadam 25,4 miljonu eiro apmērā. Papildus tam, pārskatot 2014. – 2016. gadā piešķirto finansējumu jaunajām politikas iniciatīvām un citiem prioritārajiem pasākumiem, identificēti ministriju iekšējie resursi 2018. gadam 52,5 miljonu eiro un 2019. gadam 47,6 miljonu eiro apmērā.

Tags

Aigars Rostovskis Budžets 2018 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form