Mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas kļuvušas vienkāršākas
Foto: LETA

Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem ir vienkāršota nodokļu nomaksas kārtība. MUN deklarācijas veidlapas būs aizpildāmas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), informē Finanšu ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā deklarācija par 2021.gada gada pirmo ceturksni jāiesniedz laikā no šā gada 1. aprīļa līdz 15.aprīlim.

Iesniedzot deklarāciju par šā gada pirmo ceturksni, mikrouzņēmumiem tajā jānorāda ceturkšņa apgrozījums sadalījumā pa tā mēnešiem, un no tā izrietošo MUN summu EDS aprēķinās automātiski.

Deklarācija jāsniedz tikai par to ceturksni, kurā mikrouzņēmumam ir bijis apgrozījums, kā arī tad, ja apgrozījums bijis tikai vienā vai divos pārskata ceturkšņa mēnešos. Ja apgrozījums nevienā no ceturkšņa mēnešiem nav bijis, deklarācija nav jāsniedz.

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kas reģistrēti līdz 2020. gada beigām, papildus minētajai informācijai par 2021. gada pirmo un otro ceturksni deklarācijā jānorāda arī katra darbinieka ienākumi katrā mēnesī. Ja mikrouzņēmumā nodarbināts tikai tā īpašnieks un mikrouzņēmumam nav citu darbinieku vai īpašnieku, šo informāciju var nenorādīt.

Tiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem (SIA), kuriem ir vairāki dalībnieki, papildus jādeklarē arī katra dalībnieka ienākumi katrā ceturkšņa mēnesī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Deklarācija Finanšu ministrija VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form