Pēc vairāk nekā deviņas stundas ilgušām debatēm Saeima atbalsta nākamā gada budžetu (teksta tiešraides arhīvs)
Foto: LETA

Saeima trešdien, 17.decembrī, galīgajā lasījumā atbalstījusi 2015.gada valsts budžetu un vidēja termiņa budžeta ietvara likumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat galīgajā lasījumā pieņemti 19 budžetu pavadošie likumprojekti.

Saeima lemj par 2015.gada budžetu
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/saeima-atbalsta-2015gada-budzetu.d?id=45357750
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sēdi slēdz pulksten 20:21
"Par" nākamā gada budžetu balsoja koalīcijas deputāti, pret bija "No sirds Latvijai" un Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji, bet "Saskaņas" deputāti balsojumā atturējās.
Likumu "Par valsts budžetu 2015. gadam" atbalsta 60 deputāti, pret bija 13, bet 21 tautas kalps atturējās.
Saeima galīgajā lasījumā atbalsta 2015.gada budžetu. 
Premjere Laimdota Straujuma (V) no tribīnes uzrunā deputātus, aicinādama budžeta projektu atbalstīt.Foto: LETA
Deputāti skata pēdējo nākamā gada budžeta projektam iesniegto priekšlikumu.
17.decembra sēde ilgusi jau vairāk kā deviņas stundas. Garākā sēde reģistrēta 2008.gada 17.decembrī, tās ilgums – 28 stundas un 17 minūtes. Tolaik sēdes laikā tika pieņemti smagi krīzes un taupības pasākumu lēmumi.
Deputāti izskata jau 190. priekšlikumu.
Katrs priekšlikums būtu jānosauc pilnā apmērā, norādot iesniedzēju, summu un saņēmēju, atzīst deputāts Juris Viļums (LRA), vēršot uzmanību uz priekšlikumu izskatīšanas ātro tempu.
Deputāti priekšlikumus sākt izskatīt arvien straujāk, tiek vērtēts jau 123. priekšlikums.
Kā portālam "Delfi" norāda Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars, budžets varētu tikt apstiprināts aptuveni ap 21.00. Deputāts budžeta pieņemšanu raksturoja kā nenopietnu, ņemot vērā, ka par vairāk nekā septiņu miljardu eiro finansējumu notiek pamatīga "matu skaldīšana" un budžets tiek pieņemts steigā.
Lai arī deputāti vienreiz jau vairākus priekšlikumus noraidījuši, skatot vidēja termiņa budžeta ietvara likumu, vērtējot likumprojektu par valsts budžetu 2015.gadam, par tiem nākas balsot vēlreiz. Parlamentārieši atkārtoti noraida, piemēram, finansējuma palielināšanu zinātnei.
Deputāti pagaidām izskatījuši 11 priekšlikumus. Kopumā budžeta likumprojektam iesniegts 201 priekšlikums.
Atsākas Saeimas ārkārtas sēde, kurā tiek lemts par 2015.gada budžetu galīgajā lasījumā.
Pulksten 19.00 tiek izsludināts trešais pārtraukums. Sēde atsāksies 19.30. Saeimas sēžu zālē aizvien atrodas 94 deputāti.
Saeima beidzot galīgajā lasījumā sāk skatīt priekšlikumus, kas iesniegti nākamā gada valsts budžetam.
Saeima noslēdz darbu pie vidēja termiņa budžeta ietvara likuma. "Par" likumu "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2015., 2016. un 2017. gadam" balsoja 60 deputāti, pret bija 13, bet 22 atturējās.
https://twitter.com/MFridrihsone/status/545256244156841984
Deputāti nepilnas minūtes laikā atbalsta aptuveni 20 budžeta priekšlikumus, tādējādi nonākot jau līdz 151. no 195 budžeta priekšlikumiem.
"Saskaņas" ierosinājums piešķirt 15 miljonu eiro dotāciju Rīgai par galvaspilsētā nedeklarēto personu pārvietošanos sabiedriskajā transportā negūst vairākuma atbalstu.
Reaģējot uz Ķirša izteikumiem, Boriss Cilēvičs (S) norāda, ka neatceras, kad pēdējo reizi no Saeimas tribīnes būtu dzirdējis tik daudz nekorektu izteikumu. Viņš arī novēlēja Ķirsim būt politiski neangažētam.
Foto: LETA
Diskutējot par 15 miljonus eiro vērtu dotāciju Rīgas pilsētai par Rīgā nedeklarēto personu pārvietošanos sabiedriskajā transportā, deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērš uzmanību uz Valsts kontroles ziņojumu, kur secināts, ka Rīgas sabiedriskā transporta tarifs ir nepamatoti paaugstināts un tā aprēķinos iekļauti nepamatoti darījumi vairāk nekā 16 miljonu eiro apmērā. "Izpētiet šo atzinumu, jums būs 15 miljoni eiro un vēl miljons eiro paliks, ko izdalīt "Rīgas satiksmes" valdes locekļu algām," viņš rosina.
Saeima nolemj piešķirt 700 tūkstošus eiro olimpiskā centra "Rēzekne" būvniecībai. Sākotnēji vairāki deputāti centra būvniecībai rosināja piešķirt 1,1 miljonu eiro, valdība šo priekšlikumu noraidīja, bet Budžeta komisijas atbalstīja daļēji, vienojoties piešķirt 700 tūkstošus eiro.
Saeimas spīkere Mūrniece atkārtoti aicina Saeimas deputātus būt izturīgiem un nerunāt laikā, kad no tribīnes uzstājas kāds no kolēģiem.
"Ja jūs atsaucaties uz Ētikas kodeksu, esat vismaz pats kaut cik ētisks," Viļumu kritizēja Šadurskis.
Deputāti ar sajūsmas saucieniem novērtē deputāta Imanta Parādnieka piezīmi, ka iepriekšējā Saeimas sasaukumā Viļums bijis Reformu partijas frakcijā un atbalstījis līdzekļu piešķiršanu konkrētām biedrībām un pašvaldībām.
Deputāti atbalsta Raimonda Bergmaņa (ZZS) priekšlikumu piešķirt 5000 eiro Jēkabpils pilsētas pašvaldībai sporta inventāra iegādei. Pēcāk Augusts Brigmanis no tribīnes atgādina, ka parlamentāriešiem vajadzētu atcerēties atbalstīt pašvaldības, jo tieši tās vissmagāk uz saviem pleciem iznesušas krīzi. Savukārt deputāts Viļums norādīja, ka ir "mazliet jocīgi" par valsts budžetu finansēt tik mazus projektus. Pēc Viļuma domām, tas norādot, ka deputāti ar valsts budžetu rīkojas kā ar savu personīgo.
https://twitter.com/edgarsrinkevics/status/545246831811526656
35,6 tūkstoši eiro Latgales reģionālās radio studijas izveidei netika piešķirti, bet aptuveni 20 tūkstoši Vidzemes televīzijai informējošiem un izglītojošiem sižetiem un raidījumiem par atkritumu apsaimniekošanas un vides aizsardzības problemātiku ciklā "Mūsu vide ir mūsu atbildība" sadarbībā ar SIA "ZAAO" tika piešķirti.
"Šajā piedāvājumā lien ārā stipri spalvainas āža kājas," iebilda deputāts Jānis Klaužs (ZZS), aicinot labāk līdzekļus piešķirt esošo Latgales radiostaciju attīstībai.
Mēs nezinām, kurā brīdi Krievijas propogandas vilnis pārsniegs robežas un tad jau var būt par vēlu, sacīja deputāts Juris Viļums (LRA).
Sēde pēc pārtraukuma atsākusies. Deputāti izskata 108. no 195 priekšlikumiem, kas sagatavoti vidēja termiņa budžeta apstiprināšanai.
Sākas diskusijas par finansējuma piešķiršanu Latgales reģionālās radio studijas izveidei.
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/budzets-2015-saeima-noraida-priekslikumu-palielinat-finansejumu-augstakajai-izglitibai-par-025-no-ikp.d?id=45356956
Saeimas sēdē tiek izsludināts pārtraukums līdz 17.30.
Diskutējot par "Vienotības" priekšlikumu piešķirt 20 tūkstošus eiro Pārresoru koordinācijas centram pētījumam par nereģistrēto laulību problemātiku, deputāts Aleksandrs Kiršteins (NA) vaicā, vai tas būs pētījums par "ārpus laulības sakaru problemātiku" un citē Livonijas hroniku.
Lai arī atsevišķi deputāti atzinīgi novērtēja ideju kā tādu, "No sirds Latvijai" frakcijas priekšlikumi tika noraidīti.
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/ltrk-saeimas-lemumu-salidzina-ar-leksanu-bedre-versisies-pie-prezidenta.d?id=45356824
Partijas "No sirds Latvijai" aicina izveidot jaunu valsts iestādi uz Pārresoru koordinācijas centra (PKC) bāzes – Valsts stratēģiskās analīzes un plānošanas biroju, kura prioritātes būtu sagatavot priekšlikumus valsts ilgtermiņa attīstībai un tautsaimniecības izaugsmei, kā arī analizēt Ministru kabineta pieņemto lēmumu ietekmi uz sabiedrības labklājību un ekonomisko izaugsmi. Saistībā ar jauno biroju budžetam iesniegti 377,3 tūkstošus eiro, 165 tūkstošus eiro un 35 tūkstošus eiro vērti priekšlikumi.
Saeima noraida 242 tūkstošu eiro piešķiršanu Latvijas Olimpiskajai komitejai, lai finansiāli atbalstītu talantīgo sportistu un valsts izlašu sagatavošanos dalībai 2016.gada Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro un olimpiskās kvalifikācijas nodrošināšanai basketbolā. Deputāts Jānis Upenieks (V) informēja, ka līdzekļi šai un vairākām citām iecerēm nākamajā gadā tiks rasti no citiem avotiem.
Deputāts Juris Viļums (Latvijas Reģionu apvienība) vairākkārt aicina frakcijas un deputātus izskaidrot, pēc kādiem principiem viņi izvēlējušies atbalstīt noteiktas biedrības. Pirms balsojuma par deputāta Armanda Krauzes (Zaļo un zemnieku savienība) priekšlikumu piešķirt 10 tūkstošus eiro Latvijas Jātnieku federācijai bērnu un jauniešu jātnieku sporta pasākumiem Viļums aicināja Krauzi paskaidrot kritērijus, kā viņš to izvēlējies, ja "ir drosme", taču Krauze tribīnē nekāpa. "Par" Krauzes priekšlikumu balsoja 80 deputāti.
https://twitter.com/Lastovskis/status/545217530307301376
Frakcija "Saskaņa" rosina pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu prognozes 2015.gadā palielināt par 252 miljoniem eiro jeb 13%, 2016.gadā – 344 miljoniem eiro jeb 17%, bet 2017.gadā – par 428,5 miljoniem eiro jeb 20%, no tribīnes informē Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis (V).
https://twitter.com/InesisBokis/status/545176079632461824
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīst, ka uzņēmējus pārstāvošo organizāciju iesaisti valsts budžeta izstrādē viennozīmīgi nevar vērtēt kā "laicīgu", jo daudz priekšlikumu tapa slepenībā un uzņēmēji tos ieraudzīja tikai tad, kad dokumenti tika iesniegti skatīšanai valdībā. "LTRK labprāt sagaidītu laicīgāku iesaisti to priekšlikumu apspriedē un rakstīšanā, kas var radīt negatīvu ietekmi uz tautsaimniecību, jo tas aiztaupītu daudz diskusiju un kļūdu labošanu Ministru kabinetā un atsevišķās sanāksmēs, kā arī vēlāk Saeimas Budžeta un finanšu komisijā," viņš saka. Tāpat Endziņš kritiski vērtē formālo pieeju priekšlikumu ietekmes uz tautsaimniecību novērtējumam. "Gatavojot priekšlikumus likumu grozījumiem, LTRK aicina rūpīgi izvērtēt administratīvo slogu un kopējo ietekmi uz uzņēmumiem, savukārt Finanšu ministrija, gatavojot uzņēmumus ietekmējošus grozījumus nākamā gada budžetam, primāri vērtē tikai iespējamu valsts budžeta ieņēmumu palielināšanu," viņš skaidro.
"Šajā budžeta izskatīšanā redzama lielāka parlamenta loma," portālam "Delfi" teica deputāts Andrejs Klementjevs (S), vēršot uzmanību uz to, ka, sagatavojot budžetu otrajam lasījumām, atbildīgā komisija atbalstīja priešlikumus gandrīz viena miljona eiro apmērā. Turklāt tika atbalstīti tādi deputātu priekšlikumi, ko valdība neatbalstīja. "Taču tas nav normāls stils, ka par nozarēm atbildīgajām komisijām nav laika izdiskutēt budžetā paredzēto," sacīja Klementjevs. Partijas nav izpildījušas pirms vēlēšanām dotos solījumus, tostarp nav piešķirts nepieciešamais finansējums pedagogu algu palielināšanai, viņš uzsvēra.
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/foto-atdod-devini-latvijas-attistibai-proteste-pret-mikrouznemumu-nodokla-paaugstinasanu.d?id=45356144
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/bezakcizes-degvielu-naksies-iekrasot.d?id=45356012
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/cina-par-iin-saeima-noraida-saskanas-priekslikumu-pasvaldibam-pardalit-vairak.d?id=45356014
Saemas sēdē sācies pārtraukums. Tā atsāksies pulksten 15:30.
https://twitter.com/Butkevics/status/545186681339801600
"Krīzi valstī ir pārvarējusi nevis "Vienotība", bet pašvaldības," teica deputāts Andrejs Elksniņš (S), pārmetot, ka koalīcija "pērk pašvaldības", piešķirot noteiktas dotācijas.
Deputāti diskutē par opozīcijas priekšlikumu pārdalīt iedzīvotāju ienākumu nodokļa ieņēmumus par labu pašvaldībām, nosakot proprociju 81%/19%.
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/valdes-locekli-bus-atbildigi-par-uznemuma-paradiem-lemj-saeima.d?id=45355650
Saeima atbalsta normu, ka bezakcīzes degvielu no nākamā gada 1.jūlija varēs izmantot tikai traktoros.
Saeima izskatījusi visus budžetu pavadošo likumu grozījumus un sākt skatīt vidēja termiņa budžeta ietvara likuma projektu, kam saņemti 195 priekšlikumi. Tas ir nedaudz mazāk kā 2015.gada budžeta projektam iesniegtais 201 priekšlikums.
https://www.delfi.lv/bizness/budzets_un_nodokli/lielos-lizinga-maksatajus-uzradis-vid.d?id=45355502
Saeima atbalsta grozījumus Augstskolu likumā. Plānotie grozījumi skar arī studiju virzienu atvēršanas un studiju virzienu licencēšanas organizēšanas procedūras. Pašlaik augstskolu un koledžu studiju virzienu atvēršanu un studiju programmu licencēšanu organizē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Ar jaunajiem grozījumiem likumā šī funkcija tiek nodota Akadēmiskās informācijas centram. Likuma grozījumi stāsies spēkā, sākot ar 2015. gada 1. jūliju.
Saeima ar 79 balsīm "par" apstiprina grozījumus Izglītības likumā. Jau vēstīts, ka sākotnēji grozījumos bija paredzēts iekļaut arī normu par skolotāju algu publiskošanu, taču, saskaroties ar asām sabiedrības diskusijām, IZM ministre Mārīte Seile priekšlikumu atsauca.
Informācija par uzņēmumu samaksātajiem nodokļiem un vidējo nodarbināto personu skaitu vienu reizi gadā tiks publicēta publiskā reģistrā, paredz grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām, ko Saeima atbalstījusi galīgajā lasījumā.
Saeima atbalsta prasību līzinga un kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem informēt par to, ja kādas personas līzinga maksājums pārsniedz 360 eiro mēnesī vai 4320 eiro gadā. Prasības neattieksies uz kredītiem bankā.
Saeima tomēr atbalsta uzņēmēju asi kritizēto normu – uzņēmumu valdes locekļiem būs jāuzņemas personiska atbildība par nodokļu parādiem.
Deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) pārmet Seržantam demagoģiju.
Ja godīgs valdes loceklis redz, ka negodīgs valdes loceklis viņam liek darīt kaut ko nelikumīgu, viņš vienmēr var uzrakstīt iesniegumu atbildīgajām iestādēm, teica deputāts Kārlis Seržants (ZZS).
Norma par valdes locekļu atbildību par nodokļu parādiem panāks to, ka radīsies "daudzas, daudzas darba vietas sociāli neaizsargātiem bezpajumtniekiem", debatēs norāda deputāts Ivars Zariņš ("Saskaņa").
Budžeta pieņemšanas sēdē nepiedalās pieci deputāti – Jānis Ādamsons (S), Sergejs Potapkins (S), Raimonds Bergmanis (ZZS), Inga Bite (LRA) un Arturs Kaimiņš (LRA).
Darba devēji pozītīvi novērtē to, ka nākamā gada budžetā deficītu izdevies saglabāt 1% apmērā no iekšzemes kopprodukta, portālam "Delfi" norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone. Tāpat palielināts finansējums izglītībai, veselībai, aizsardzībai. Savukārt kritiku viņa pauda par to, ka budžets nav vērsts uz attīstību, turklāt atsevišķas normas nav izskaidrotas sabiedrībai, piemēram, par valdes locekļu atbildību par nomaksātajiem nodokļiem. "Nav skaidrs, kā tas strādās," sacīja Menģelsone. Darba devēji atbalsta cīņu pret ēnu ekonomiku, bet normas ir jāizskaidro un sabiedrība ir jāinformē. LDDK ieskatā, saprotamāk būtu tad, ja norma stātos spēkā pēc gada.
https://twitter.com/Maris_Zanders/status/545169267239694337
Sēdei reģistrējušies 95 deputāti. Sēdes vadītāja izsludina pārtraukumu, pirms tam parlamentārieši uzspēj sirsnīgi aplaudēt deputātam Rihardam Kolam (NA) vakardienas 30 gadu jubilejā.
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) aizrāda ministriem par sarunāšanos zālē: "Kolēģi, ministri, nezinu, kā Ministru kabinetā, bet Saeimā mēs pašlaik strādājam pie budžeta," sacīja Mūrniece.
Ap pulksten 12:00 pie Saeimas nama vairs nav manāmi partijas "Latvijas attīstībai" biedri, kuri protestēja pret mikrouzņāmumu nodokļa likmes palielināšanu. Citas protesta akcijas 17.decembra sēdes laikā pie parlamenta ēkas nav paredzētas.
"Tas ir izsvērts, pārdomāts, plaši izdiskutēts priekšlikums," ironizēja Šadurskis, skaidrojot – ja tas tiktu atbalstīts, budžeta pieņemšana būtu jāaptur. Viņš arī pauda "patiesu prieku" par deputāta priekšlikumu, jo "Saskaņa" pirmo reizi reizi darbojoties kā patiesi sociāldemokrātiska partija. Saeima Pimenova priekšlikumu noraidīja.
17.decembra budžeta pieņemšanas sēde ilgst jau divas stundas. Saeimas spīkere pirmo reizi aizrāda deputātiem, ka tie savās sarunās kļuvuši tik skaļi, ka kļūst grūti sadzirdēt tos tautas kalpus, kas uzstājas no tribīnes.
https://twitter.com/Jekaba11/status/545156754909446144
Frakcija "No sirds Latvijai" rosina atcelt sociālo iemaksu griestus, iegūtos 33,7 miljonus eiro novirzot pensionāriem. Saeima priekšlikumu noraida.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/urbanovics-valdosa-koalicija-aizmirsusi-solijumus-skolotajiem-medikiem-un-pensionariem.d?id=45353248
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis ("Vienotība") "smagu sirdi" aicina šo priekšlikumu neatbalstīt līdzekļu trūkuma dēļ.
Deputāte Aija Barča (ZZS) aicina noteikt, ka valsts, atbilstoši budžeta līdzekļiem, personām ar funkcionāliem traucējumiem nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās rehabilitācijas iestādēs.
Līdz ar to iecerēts novērst situāciju, ka dažiem uzņēmējiem atbalsts nav terminēts. Tas, salīdzinot ar cita veida ražotājiem piemēroto atbalstu, rada nevienlīdzīgu situāciju un pārsubsidēšanas risku, draudot radīt konkurences kropļojumus, skaidro Ekonomikas ministrija. Opozīcijas pārstāvji pārmet, ka likumprojekts tiek "dzīts nakts tumsā". Deputāts Ivars Zariņš ("Saskaņa") rosināja atbalsta termiņu samazināt līdz 15 gadiem, bet atbalsta apjomu varētu noteikt valdība. Zariņa priekšlikumi gan neguva vairākuma atbalstu.
Saeima otrajā, galīgajā lasījumā atbalsta grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz ierobežot atbalstu vēja stacijām. No nākamā gada 1.janvāra atbalsts elektrostacijām, kas uzsākušas elektroenerģijas ražošanu pirms Elektroenerģijas tirgus likuma stāšanās spēkā, būs 0,1112 eiro par kilovatstundu (EUR/kWh) un to varēs saņemt ne ilgāk kā 20 gadus no elektrostacijas ekspluatācijas uzsākšanas dienas.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/no-nakama-gada-novembra-darbu-saks-ieksejas-drosibas-birojs.d?id=45354588
Uz Saeimas ārkārtas plenārsēdi ieradušies un balsojumos piedalās 94 deputāti.
Līdz šim pieņemti grozījumi Sodu izpildes kodeksā, Ieslodzījumu vietu pārvaldes likumā, Apcietinājuma turēšanas kārtības likumā, Iekšējās drošības biroja likumā, Valsts probācijas dienesta likumā un Latvijas Adminstratīvo pārkāpumu kodeksā.
Saeima izskatījusi vairākus 2015.gada budžetu pavadošo likumu grozījumus, kas pagaidām atbalstīti bez diskusijām.
Lai protestētu pret "uzņēmējdarbību bremzējošo politiku", tostarp mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu, partija "Latvijas attīstībai" neilgi pirms Saeimas sēdes organizēja demonstrāciju, kurā pulcējās ap 40 cilvēku. Partijas biedri Saeimai izkliedza saukli: "Atdod deviņi!" tādējādi izrādot neapmierinātību par ieceri mikrouzņēmuma nodokli paaugstināt no deviņiem līdz 11%.
https://twitter.com/ArnisKaktins/status/545131369605918720
https://www.delfi.lv/news/national/politics/aboltina-nakama-gada-budzeta-galvena-prioritate-ir-drosiba.d?id=45353308
Trešdien Saeima galīgajā lasījumā lems par Latvijas valsts budžetu un ar to saistītiem likumprojektiem. Portāls "Delfi" par parlamenta lēmumiem un diskusijām ziņos teksta un video tiešraidē.

Valsts budžeta izdevumiem pārsniedzot ieņēmumus, nākamā gada valsts budžeta deficīts plānots 1% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Būtiskas nodokļu izmaiņas 2015.gada valsts budžeta projektā nav paredzētas, ieņēmumus jaunajām iniciatīvām rodot galvenokārt no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem un uzlabojot nodokļu administrēšanu.

Jānorāda, ka, salīdzinot ar valdības sākotnējo lemto, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien budžeta otrajam lasījumam atbalstīja priekšlikumus papildu aptuveni divu miljonu eiro apmērā, tostarp 700 tūkstoši eiro paredzēti Rēzeknes olimpiskā centra būvniecībai.

Jau vēstīts, ka 2015.gada konsolidētā budžeta ieņēmumi paredzēti 7,253 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 7,471 miljardu eiro apmērā apmērā. Salīdzinot ar šā gada budžetā plānoto, ieņēmumi plānoti par 209 miljoniem eiro jeb 2,97% lielāki, bet izdevumi pieaugs par 283 miljoniem eiro jeb 3,9%.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2015.gadā prognozēti 5,153 miljardu eiro apmērā, kas ir par 106 miljoniem eiro jeb 2,1% vairāk nekā plānots šogad, savukārt izdevumi plānoti 5,534 miljardu eiro apmērā,  kas ir par 211 miljoniem eiro jeb 4% vairāk. Valsts speciālā sociālās apdrošināšanas budžeta ieņēmumi un izdevumi prognozēti attiecīgi 2,31 miljarda eiro un 2,147 miljardu eiro apmērā.

Jaunajām politikas iniciatīvām un citiem pasākumiem nākamgad kopumā piešķirts 180,1 miljons eiro, tostarp 161,5 miljoni eiro - ministriju jaunajām iecerēm.

Par nākamā gada budžeta prioritāti atzīta sociālā un nacionālā drošība. Aizsardzības ministrijas izdevumi pamatfunkcijām 2015.gadā pieaugs par 37,9 miljoniem eiro.

Nākamā gada budžets veidots, prognozējot, ka IKP pieaugs par 2,8%, bet 2016. un 2017.gadā ekonomikas izaugsme tiek prognozēta attiecīgi 3,3%  un 3,6% apmērā.

Inflācijai 2015.gadā prognozēts 2,4% pieaugums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.