Saistībā ar DRN likmes izmaiņām nākamgad pieaugs sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pieaugot dabas resursu nodokļu (DRN) likmei, sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi no 2021. gada janvāra būs augstāki. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi tarifu piemērošanas kārtību 10 atkritumu poligonu apsaimniekotājiem saistībā ar DRN likmju izmaiņām. Atbilstoši tai komersantiem noteikti jauni tarifi periodam no 2021. gada līdz 2023. gadam, informē SPRK.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad DRN likme, ko komersanti piemērojuši sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojumu tarifos, ir 50 EUR/t. Saskaņā ar šī gada novembrī Saeimas apstiprinātajām izmaiņām DRN likumā, DRN likmes par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos turpmākajos gados būs šādas:

  • No 2021.gada 1.janvāra DRN likme – 65 EUR/t;
  • No 2022.gada 1.janvāra DRN likme – 80 EUR/t;
  • No 2023.gada 1.janvāra DRN likme – 95 EUR/t.

Tas nozīmē, ka DRN likmju izmaiņu rezultātā katru gadu sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifi pieaugs. Plašāka informācija pieejama SPRK mājaslapā.

"Tarifa pieaugums ir paredzams turpmākos trīs gadus, jo būtiski pieaug DRN likmes, tāpēc aicinām arvien aktīvāk šķirot sadzīves atkritumus. Šķirojot tos, mēs varam samazināt atkritumu apsaimniekošanas maksu. Kā? Pirmkārt, samazinās nešķiroto atkritumu daudzums, kas tiek nogādāts uz atkritumu poligonu apglabāšanai. Tieši par apglabājamo atkritumu daudzumu tiek maksāts sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifs, kas pieaug DRN likmes dēļ. Otrkārt, vienlaikus varam atšķirot kvalitatīvu otrreizējo materiālu, kas ir derīgs turpmākai pārstrādei un atkārtotai izmantošanai," norāda SPRK Ūdenssaimniecības un atkritumu apglabāšanas pakalpojumu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Aigars Mežals.

SPRK vērš uzmanību, ka iestāde apstiprina sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu, un tā ir tikai viena daļa no sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas, ko par atkritumiem maksā iedzīvotāji. Pārējās atkritumu apsaimniekošanas maksas sastāvdaļas apstiprina pašvaldības. Tā ir maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, nogādāšanu uz atkritumu poligonu, šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu un citām darbībām, kas jāveic pašvaldībai, lai samazinātu to atkritumu daudzumu, kas tiek aizvests apglabāšanai uz atkritumu poligonu – atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Atkritumu šķirošana Aprites ekonomika Atkritumi Saeima SPRK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form