Strīdus gadījumos zemes piespiedu nomas maksa būs mazāka
Foto: DELFI

Strīdus gadījumos zemes gabala piespiedu nomas maksu privatizēta dzīvokļa un mākslinieka darbnīcas īpašniekam nākamajos trijos gados varēs noteikt no no pieciem līdz trim procentiem gadā no zemes kadastrālās vērtības, to paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie likuma grozījumi.

Saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" grozījumiem tajos gadījumos, kad privatizēta dzīvokļa vai mākslinieka darbnīcas īpašnieks ar zemes īpašnieku nevar vienoties par zemes gabala nomas maksu, 2018. gadā to varēs noteikt līdz 5% gadā, 2019.gadā – līdz 4%, bet 2020.gadā – līdz 3% gadā no zemes kadastrālās vērtības, portālu “Delfi” informēja Saeimas Preses dienestā.

Par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs iepriekš pauda, ka "piedāvātais risinājums, mūsuprāt, neļaus prasīt nesamērīgi lielu naudu par zemes nomu situācijās, kad daudzdzīvokļu māja atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes un nav iespējams vienoties par savstarpēji pieņemamu nomas maksu".

Iepriekš strīdus gadījumos zemes gabala piespiedu nomas maksa bija nosakāma 6% apmērā gadā no zemes kadastrālās vērtības.

Tags

Saeima Sergejs Dolgopolovs

Comment Form