Maijā stājas spēkā grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas paredz viesu izmitināšanas pakalpojumiem tūrisma mītnēs samazināt PVN likmi no 21% uz 10%.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojās pārejas noteikumos iestrādāt normu, ka minētās izmaiņas stāsies spēkā jau no 1.maija.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) un tūrisma nozares nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji iepriekš parakstīja vienošanos par PVN likmes samazināšanu, ar ko nozares pārstāvji apņemas radīt jaunas darbavietas, nodrošināt papildu ieņēmumus budžetā un cenu samazinājumu izmitināšanas pakalpojumiem.

Iepriekš Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis prognozēja, ka pēc PVN likmes samazinājuma tūrisma nozarē pirmie jūtamie pozitīvie rezultāti gaidāmi divarpus gadu laikā.

Asociācijas prezidents atzina, ka nelielu "uzrāvienu" tūrisma nozare varētu sagaidīt jau 2011.gadā, jo virkne līgumu jau šogad ir noslēgti, taču ir iespēja vēl uz šo gadu piesaistīt papildu tūristus, jo ar PVN samazinājumu Latvijas tūrisma nozare Eiropā un pasaulē "palaiž ļoti labu signālu".

"Tūrisma mītņu noslogojums pērn kritās vairāk nekā par 30%, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Mēs neceram tik drīz atgriezties "trekno gadu" līmenī, taču, tā kā pērn atgriezāmies 1999.gada līmenī, no tā mēs izkļūsim straujā gaitā," prognozēja Naglis.

Comment Form