Mākslīgais intelekts — mazāk saukļu, lielāka skaidrība
Foto: Publicitātes foto

Mākslīgais intelekts ir jautājums, ko aptver daudzi mīti. Utopiskās futūristiskās filmās un grāmatās un distopiskos nākotnes scenārijos ideja par mākslīgo intelektu ir sekmējusi daudzus un dažādus neticamus pieņēmumus. Bet kā gan mākslīgais intelekts patiesībā maina mūsu sabiedrību? Kas slēpjas aiz mākslīgā intelekta maskas un ko tas nesīs mūsu uzņēmumiem un publiskajam sektoram? 17. un 18. novembrī globālajā mākslīgā intelekta konferencē AI Boost 2021 piedalīsies līderi un praktiķi no visas pasaules, lai atbildētu uz šiem un daudziem citiem jautājumiem. Konferences piecās daļās tiks apskatīts pilnīgs ar mākslīgo intelektu saistītu jautājumu klāsts, sākot no uzņēmumiem un publiskā sektora un beidzot ar mākslīgā intelekta filozofiju, ētiku, ietekmi uz sabiedrību un visnovatoriskākajiem mākslīgā intelekta lietojuma un pētniecības piemēriem. Šim virtuālajam pasākumiem var reģistrēties jau tagad šeit.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mākslīgais intelekts — jau mūsu darba un profesionālajā dzīvē

Čatbotu piedāvāta klientu apkalpošana, personalizēta tirgvedība un progresīva datu analītika ir vien daži piemēri tam, kā mākslīgais intelekts ir pārveidojis uzņēmumu vadību un kā mēs kā klienti saņemam to sniegtos pakalpojumus. AI Boost 2021 konferencē Fortune 100 uzņēmumu vadītāji stāstīs, kā mākslīgais intelekts var palīdzēt dažādām nozarēm. Vienlaikus jaunuzņēmumi atbildēs uz visinteresantākajiem jautājumiem, atklās, kas saista mākslīgo intelektu un vīna darināšanu un kā mākslīgais intelekts var izvēlēties vietu jūsu jaunajai kafejnīcai.

Izglītība un pētniecība — pamats nākotnes inovācijai mākslīgā intelekta jomā

Ne tik sen iepriekš minētās izmaiņas bija kaut kas jauns un īpaši novatorisks, kam grūti piekļūt un ko grūti saprast. Tomēr jaunākie atklājumi ļauj mums ieskatīties tajā, kas nākotnē var kļūt par gluži ikdienišķu lietu. Piedaloties šajā pasākumā, jūs varat uzzināt un labāk saprast, ar kādiem jautājumiem pašlaik strādā visnovatoriskākie pētnieki un kādus mākslīgā intelekta jauninājumus mēs jau drīz izmantosim savā nākotnes dzīvē. Zinātnieki un praktiķi stāstīs par jaunākajām inovācijām, piemēram, kā savienot cilvēka smadzenes ar datoriem un pat par to, ka mākslīgais intelekts mācās runāt tādās valodās kā latviešu, igauņu un lietuviešu valoda.

Atbildīgs mākslīgais intelekts — pasaules līderu dienaskārtībā

Mākslīgā intelekta turpmāka attīstība bieži ir ne tikai uzņēmumu vai universitāšu interesēs, bet arī ir kļuvusi par pasaules līderu aktīvi apspriestu jautājumu. Vai vispār ir iespējams ētisks mākslīgais intelekts? Vai mēs varam vienoties par kopējiem noteikumiem mākslīgā intelekta risinājumu attīstībai? Kā mēs varam nodrošināt, ka šādiem lēmumiem nav negatīvas ietekmes uz mūsu sabiedrību? Šādi jautājumi un sarunas ir nonākušas starptautisko organizāciju, piemēram, Eiropas Komisijas un Pasaules Ekonomikas foruma, darba kārtībā. Kā jau sapratāt, par to mēs runāsim arī šajā starptautiskajā virtuālajā konferencē — galvenās uzrunas būs veltītas tādiem jautājumiem kā mākslīgā intelekta pārvaldība, valdību un to gatavības mākslīgajam intelektam salīdzinājums, skaidrojumi par to, ko praksē nozīmē atbildīgs mākslīgais intelekts, kā arī daudziem citiem jautājumiem.

Organizatori cer, ka AI Boost 2021, kas notiks 17. un 18. novembrī, palīdzēs ikvienam dalībniekam vienkāršā veidā uzzināt par mākslīgo intelektu bez demagoģijas un dažādiem saukļiem, bet ar konkrētiem piemēriem un pārdomātām nākotnes tendencēm.

Konference notiks attālināti, un tai var reģistrēties, izmantojot šādu saiti: https://myonvent.com/event/ai-boost-2021.

Konferenci organizē Zinātnes, inovācijas un tehnoloģiju aģentūra ar vietējo un globālo mākslīgā intelekta ekosistēmu atbalstu.

AI Boost ir Zinātnes, inovācijas un tehnoloģiju aģentūras Lietuvas GovTech Lab projekts, kam piešķirts finansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Darba programmas aktivitātes nosaukums un numurs: 01.2.1-LVPA-V-842 Inogeb LT.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.