Uzņēmēji aktīvi pāriet uz tirdzniecību e-vidē
Foto: Publicitātes foto

"Luminor" banka kopš marta beigām piedāvā tirgotājiem e-komercijas risinājumu, ko uzņēmēji līdz augusta beigām var izmantot bez maksas. Līdz 18. maijam tam pieteikušies jau 186 tirgotāji Baltijā, no tiem liela daļa tieši Latvijas uzņēmumi. Tas ļauj tirgotājiem pielāgot savu biznesu pārdošanai tiešsaistē, ietaupot gan laiku, gan resursus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

E-komercijas risinājumu līdz šim jau izmantojuši ļoti dažādu jomu uzņēmumi, taču 50% no tiem ir interneta veikali. No tiem liela daļa nodarbojas ar alkohola tirdzniecību, kam seko pārtika, apģērbs un aksesuāri. Trešajā vietā ir mājas preces – tekstils, elektropreces, santehnika. Tām seko preces hobijiem – piemēram, sportam un makšķerēšanai. E-komercijas risinājuma lietotāju vidū ir arī nišas produktu tirgotāji, kas pārdod, piemēram, meža gaļas produktus.

8% no uzņēmumiem, kas pielāgojuši savu darbību interneta videi, ir pakalpojumu sniedzēji, kuru vidū visvairāk ir pasākumu organizatoru un biļešu tirgotāju. 6% uzņēmumu nodarbojas ar skaistumkopšanas produktu pārdošanu, bet 4% – ar grāmatu tirdzniecību. Tāpat e-komercijas rīku izmanto arī uzņēmumi, kas piedāvā dažādus kursus.

Turklāt pieteikumi saņemti ne tikai no jau esošiem uzņēmumiem, bet arī jaunizveidotiem, kas vēlas savu uzņēmējdarbību uzreiz izveidot internetā. Tas parāda, ka notiek pārstrukturizācija arī biznesa vidē.

"Šobrīd ir ļoti būtiski atbalstīt vietējos uzņēmumus, tādēļ kopīgi jāmeklē risinājumi, kā palīdzēt pārdzīvot šo ārkārtas laiku. Ikkatrs no mums var izrādīt savu atbalstītu, iegādājoties vietējo uzņēmumu preces, savukārt mēs esam izveidojuši šo tiešsaistes maksājumu rīku, ko līdz augusta beigām mazie uzņēmēji var izmantot pilnīgi bez maksas. Tas ievērojami atvieglos ikdienu tirgotājiem, ļaujot pielāgoties jaunajai situācijai un izveidot interneta veikalus. Novērojam, ka pēdējo divu nedēļu laikā veikto transakciju apjoms trīskāršojies," stāsta Jevgeņijs Kazaņins, "Luminor" ikdienas pakalpojumu pārvaldes vadītājs.

Luminor e-komercijas risinājums ietver spraudņus populārākajām tiešsaistes tirdzniecības platformām, piemēram, "WooCommerce", "Opencart", "Shopify", "Magento", "PrestaShop", ko biežāk izmanto mazāki mazumtirgotāji.

Par "Luminor" e-komercijas risinājumu

"Luminor" e-komercijas risinājumam pieteikties iespējams "Luminor" bankas mājaslapā, un līdz augusta beigām tas būs pieejams bez komisijas maksas darījumiem līdz 100 000 eiro mēnesī.

Tas izstrādāts atvērtās sadarbības platformas (Open Banking) ietvaros un piemērots ne tikai mazumtirgotājiem, bet jebkuram uzņēmumam, kurš veic pārdošanu tiešsaistē. "Luminor" ir pirmā banka Baltijā, kas piedāvā šādu ērti izmantojamu maksājumu pakalpojumu pēc "vienas pieturas" principa. Jaunais risinājums ļauj tirgotājiem saņemt maksājumus no "Luminor", "Swedbank" un SEB banku kontu īpašniekiem, kā arī no "Visa" un "Mastercard" kartēm bez nepieciešamības slēgt līgumu un veidot tehnisko integrāciju ar katru banku atsevišķi. Risinājums arī izslēdz vajadzību atvērt un uzturēt kontus dažādās bankās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form