Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija 'Baltic Link'
Foto: Publicitātes foto

Pirmdien, 6. jūlijā, Rīgas ostā pie SIA “Man-Tess tranzīts” prāmju piestātnes pirmo reizi pienācis jaunās kravu pārvadājumu līnijas "Baltic Link" prāmis MIDAS, uzsākot regulāru kravu autotransporta (ro-ro) pārvadājumu reisus starp Rīgu un Okselosundas ostu Zviedrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Turpmāk prāmis katru nedēļu veiks trīs reisus no Rīgas – otrdienās, ceturtdienās un svētdienās. Līnijas "Baltic Link" operators ir Zviedrijas kuģniecības kompānija "Wagenborg Shipping Sweden AB", kas ar jauno līniju Baltic Link paplašina savu ro-ro prāmju līniju tīklu Baltijas jūrā.

"Ņemot vērā prāmju pārvadājumu konkurences īpatnības un Rīgas ostas atrašanās vietu, vēl vienas kravas prāmju līnijas ienākšana ostā vērtējama ļoti pozitīvi," uzskata Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

"Latvijas kravu pārvadātājiem tiek piedāvāts vēl viens konkurētspējīgs loģistikas ceļš uz Skandināvijas valstīm, savukārt Rīgas ostā paplašinās sniegto pakalpojumu klāsts. Tas ļaus piesaistīt Rīgas ostai jaunus klientus un audzēt kravu apjomu. Tādējādi mēs speram vēl soli tuvāk Rīgas ostas attīstības mērķim – kļūt par mūsdienīgu un efektīvu loģistikas centru, apkalpojot gan Baltijas, gan Skandināvijas valstis," turpina Zeps.

Rīgas osta ir daudzfunkcionāla osta ar mūsdienīgu infrastruktūru, kas ir piemērota visdažādāko veidu kuģu un kravu apkalpošanai, nodrošinot arī kravas autotransporta prāmju servisu. Neskatoties uz ostas atrašanās vietu Rīgas jūras līcī, kas padara kravas prāmju pārvadājumus uz Eiropas ostām attāluma un izmaksu ziņā mazāk konkurētspējīgus, salīdzinot ar ostām tieši Baltijas jūras krastos, šis pārvadājumu veids Rīgas ostā attīstās un ro-ro kravu apjomi pieaug. Regulārus ro-ro pārvadājumus no Rīgas ostas līdz šim nodrošināja Tallink līnijas prāmji, kas veic gan pasažieru, gan kravu pārvadājumus.

108,5 metrus garais un 17 metrus kravas autotransporta prāmis MIDAS ar kravnesību 5873 GT kuģo zem Somijas karoga. Līnijas operators – "Wagenborg Shipping Sweden AB" – norāda, ka, pieaugot pārvadāto kravu apjomam, prāmis MIDAS var tikt aizstāts ar lielāku, pieprasījumam atbilstošu prāmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Man-Tess Rīgas brīvosta
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form