ES ministri vienojas par Eiropas Darba pārvaldes izveidi
Foto: Pixabay.com

ES dalībvalstis ceturtdien vienojušās par Eiropas Darba pārvaldes (ELA) izveidi, kuras uzdevums būs sniegt atbalstu tiem 17 miljoniem bloka pilsoņu, kas dzīvo un strādā citās dalībvalstīs, kā arī vērsties pret melno darba tirgu.

"ELA palīdzēs darba devējiem un darba ņēmējiem tikt vieglāk galā ar sarežģītajiem pārrobežu darba mobilitātes aspektiem," norādīja Austrijas sociālo lietu ministre Beāte Hartingere-Kleina, kuras pārstāvētā valsts šobrīd pilda ES prezidentūras pienākumus.

Pārvaldes uzdevums cita starpā būs informēt darba ņēmējus, uzņēmumus un nacionālās varasiestādes par to tiesībām un pienākumiem, nonākot saskarē ar pārrobežu nodarbinātību, pildīt starpnieka funkcijas strīdu gadījumos, kā arī palīdzēt risināt ar nelegālo nodarbinātību saistītās problēmas.

Tagad sarunas par ELA izveidi tiks uzsāktas ar Eiropas Parlamentu (EP).

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis un ES nodarbinātības komisāre Marianna Tisena atzinīgi novērtējuši panākto vienošanos, norādot, ka tā vairos taisnīgumu ES iekšējā tirgū un stiprināt tā sociālo dimensiju.

Tomēr dalībvalstis mīkstināja Tisenas piedāvāto sākotnējo projektu, piemēram, nosakot, ka dalībvalstu dalība darba inspekcijās būs brīvprātīga, lai novērstu jaukšanos to iekšējās lietās.

Source

LETA

Tags

Eiropa Eiropas Komisija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form