'FlyCap' investē Igaunijas uzņēmumā 'Event Center'
Foto: DELFI

"FlyCap Mezzanine Fund II" paplašina savu darbību Baltijā, veicot pirmo investīciju Igaunijas uzņēmumā "Event Center OÜ".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmums jau vairāk nekā 19 gadus nodrošina tehnikas un aprīkojuma nomu dažāda mēroga pasākumiem Igaunijā un Somijā, sākot no nelieliem korporatīvajiem pasākumiem, beidzot ar starptautiska mēroga koncertiem, festivāliem, sporta spēlēm un konferencēm. Fonda izsniegtais mezanīna aizdevums tiks izmantots jauna aprīkojuma iegādei.

"Pēdējie gadi globālās pandēmijas ietvarā uzņēmumam bija ļoti izaicinoši, jo ierobežojumu dēļ publiski pasākumi tik pat kā nenotika. Tādēļ komercbankas nevēlējās finansēt "Event Center" investīciju plānu, neskatoties uz uzņēmuma veiksmīgo darbību pirms pandēmijas un pieredzējušo vadības komandu. Šobrīd no izsludināto pasākumu skaita un biļešu pārdošanas apjomiem redzam, ka cilvēki ir noilgojušies pēc publiskiem pasākumiem, mūzikas un sporta, tāpēc mūsu finansējums ļaus uzņēmumam atgūties no divu gadu dīkstāves, kā arī straujāk attīstīties ar jaunu aprīkojumu stiprinot savas pozīcijas arī Somijas izklaides pasākumu organizēšanas tirgū," teic "FlyCap" partneris Jānis Liepiņš.

"Līdz 2020.gadam "Event Center OÜ" bija pierādījis sevi kā veiksmīgs un uz attīstību vērsts uzņēmumus. Taču Covid-19 praktiski apturēja mūsu darbību, kā rezultātā strauji pasliktinājās finanšu rezultāti, un bankas nebija gatavas finansēt mūsu attīstības plānus. "FlyCap" spēja ātri rast risinājumu un nodrošināt nepieciešamos līdzekļus investīciju projekta realizācijai, tādējādi varēsim pārvarēt pandēmijas sekas un apkalpot vairāk un plašāka mēroga pasākumus jau šajā sezonā," teic "Event Center OÜ" valdes loceklis Marguss Levers (Margus Lever).

"FlyCap Mezzanine Fund II" fokusējas uz uzņēmuma potenciālu un prasmīgu vadības komandu, mazāku uzsvaru liekot uz vēsturisko finanšu rezultātu vērtēšanu. Ar šo atškiroties no tradicionālās komercbanku pieejas, kas, nosakot pieejamo finansējuma apjomu, lielākoties ir balstīta vēsturisko finanšu datu analīzē. "FlyCap Mezzanine Fund II" turpina izskatīt jaunus projektus Latvijā un Baltijā.

"FlyCap Mezzanine Fund II" ir otrais "FlyCap" fonds, kas sāka savu darbību ar 2019. gada 1. oktobrī. Līdz šim fonds piesaistījis investīcijas 21,3 miljonu eiro apmērā. Fonda investori ir "Altum", "NEFCO", "INVL", "Signet Bank" un citi privātie un institucionālie ieguldītāji, kā arī pati "FlyCap" komanda. Fonds plāno veikt aptuveni 15 investīcijas Baltijas valstīs darbojošos uzņēmumos 1–3 miljoni eiro apmērā. Investīcija ir mezanīna aizdevums bez nodrošinājuma vai personīgajām garantijām un ar elastīgu atmaksas grafiku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.