Foto: Reuters/Scanpix
Lai nepieļautu valsts maksātnespējas iestāšanos, Itālijas parlamenta augšpalāta Senāts piektdien apstiprināja nozīmīgu ekonomikas reformu paketi, kas paredz vairāku valsts aktīvu pārdošanu, kā arī liberalizāciju iekšzemes pakalpojumu tirgū, lai vairotu konkurenci un mazinātu birokrātiju.

Par reformu paketes pieņemšanu balsoja 156 Senāta deputāti, 12 bija pret un viens atturējās, savukārt opozīcijā esošie augšpalātas parlamentārieši balsojumā nepiedalījās, lai paustu savus iebildumus pret to, bet vienlaikus neliktu šķēršļus tās apstiprināšanai.

Lai reformu pasākumi stātos spēkā, tie vēl jāapstiprina parlamenta apakšpalātai, kuras balsojums ir paredzēts sestdien.

Kad pakete būs apstiprināta arī šajā instancē un Itālijas premjers Silvio Berluskoni būs atkāpies no amata, kā to iepriekš solījis, sagaidāms, ka Itālijas prezidents Džordžo Napolitano nekavējoties uzticēs bijušajam Eiropas Savienības konkurences komisāram Mario Monti mandātu veidot jaunu pārejas laika valdību.

Tomēr Monti nominācija valdības vadītāja postenim var neizdoties, jo pret viņa kandidatūru iebilst Berluskoni labēji centriskā koalīcija un vēl viena neliela partija. Ja centieni izveidot jaunu valdību cietīs neveiksmi, prezidents būs spiests atlaist parlamentu un izsludināt ārkārtas vēlēšanas.

Itālijas prezidenta kanceleja otrdien pēc balsojuma par 2012.gada valsts budžetu paziņoja, ka Berluskoni atkāpsies no amata, tiklīdz parlaments būs pieņēmis Eiropas Savienībai (ES) apsolītās ekonomikas reformas, kas nepieciešamas valsts izvešanai no krīzes.

Itālijas parlamenta apakšpalāta otrdien atbalstīja valsts nākamā gada budžetu, taču balsojums apliecināja, ka Berluskoni valdībai vairs nav absolūtā vairākuma parlamentā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!