Latvija novembrī starp trīs ES valstīm ar mazumtirdzniecības kritumu
Foto: Pixabay

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā novembrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms, samazinājies par 3,6%, tai esot starp trīs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kur šajā periodā reģistrēts kritums, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" piektdien publiskotie dati par 22 bloka dalībvalstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mazumtirdzniecības apmēra kritums vēl fiksēts Vācijā (-2,8%) un Somijā (-1,9%).

Tikmēr straujākais pieaugums novembrī salīdzinājumā ar 2020.gada vienpadsmito mēnesi bijis Slovēnijā (+41,1%), Francijā (+22,7%), Polijā (+14,5%), Lietuvā (+14,1%) un Igaunijā (+13,3%).

ES valstīs, par kurām pieejami dati, mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī gada griezumā palielinājies kopumā par 7,9%, bet eirozonas valstīs - par 7,8%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apmērs novembrī ES pieaudzis par 0,9%, bet eirozonā - par 1%.

Straujākais kāpums šajā periodā reģistrēts Spānijā (+4,9%), Luksemburgā (+4%) un Portugālē (+2,8%), bet lielākais samazinājums bijis Austrijā (-4,1%), Latvijā (-3,6%) un Horvātijā (-3,1%). Lietuvā mazumtirdzniecība pieaugusi par 1,5%, bet Igaunijā – par 2,5%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Īriju, Grieķiju, Itāliju un Kipru.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.