Lietuvas uzņēmēji pirms 'Brexit' Lielbritānijā 'zvejo' emigrantus
Foto: Reuters/Scanpix

Tuvojoties brīdim, kad Lielbritānijai jāizstājas no Eiropas Savienības (ES), Lietuvas uzņēmumi pievērsušies šai valstī dzīvojošajiem tautiešiem, aicinot viņus atgriezties dzimtenē un solot darba vietas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Apvienotās Karalistes lietuviešu kopienas priekšsēdētāja Daļa Asanavičūte, janvārī emigrantus apciemojuši koncerna SBA mēbeļu ražošanas un tirdzniecības uzņēmumu grupas un piena pārstrādes kompānijas "Žemaitijos pienas" pārstāvji, bet vēl pirms tam Lielbritānijas lietuviešus aicinājis atgriezties mājās arī personāla konsultāciju uzņēmums "Strategic staffing solutions" un ēku apsaimniekošanas firma "Mano būstas". Pēc viņas teiktā, interese par šiem piedāvājumiem tiešām esot.

"Žemaitijos pienas" delegācija pagājušajā mēnesī viesojusies Birmingemas Universitātē, tikusies ar tur studējošajiem lietuviešiem un nedēļas laikā sarīkojusi vairāk nekā divdesmit darba intervijas.

Kompānijas investīciju un attīstības direktors Ķēstutis Trečoks atzinis, ka uzņēmumā pastāvīgi trūkst kvalificēta darbaspēka, īpaši ražošanas tehnologu, ķīmiķu un mārketinga speciālistu, tādēļ tiek mēģināts jau laikus piesaistīt studējošos jauniešus.

"Mūsu izraudzīto stratēģiju var saukt par pērļu zvejošanu. Protams, tas prasa laiku, bet viens no šādiem soļiem Lielbritānijā bija tikties ar studentiem un nodot viņiem vēstījumu, ka te viņus gaida un ka atgriežoties viņi varēs dabūt darbu," viņš stāstījis. "Protams, viņi grib arī pabeigt studijas."

SBA grupas pārstāvji izteikuši gatavību piedāvāt darbu vismaz pussimtam dažādas kvalifikācijas cilvēku. Grupas sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Petrs Liņģe atzinis, ka ekskluzīvus apstākļus reemigrantiem piedāvāt nevar, jo tā būtu vietējo strādājošo diskriminēšana, bet svarīgi ir parādīt, ka Lietuvā algas nebūt nav mazas, ja tiek salīdzināta dzīves dārdzība abās valstīs.

SBA grupa iepriekš ziņojusi, ka atkarībā no kvalifikācijas un amata tās uzņēmumos "uz rokas" var nopelnīt 1000–2000 eiro.

Grupas personāla vadītājs Edis Kasperavičs savukārt pastāstījis, ka vairāki desmiti reemigrantu pēdējo piecu gadu laikā pieņemti darbā par meistariem, tehnologiem, operatoriem, inženieriem, plānošanas vai biznesa attīstības vadītājiem.

"No sarunām un reakcijas redzam, ka daļa tautiešu jau stingri nolēmuši atgriezties un tagad lūkojas, kur Lietuvā varētu iekārtoties darbā," viņš stāstījis, piebilzdams, ka uz lielāku pārbraucēju vilni var cerēt pēc 29. marta, kad Lielbritānijai jāizstājas no ES.

Ēku apsaimniekošanas firmas "Mano būstas" personāla daļas vadītāja Aļģe Jablonskiene pastāstījusi, ka gada laikā uzņēmumā pieņemti pieci reemigranti no Apvienotās Karalistes.

Kā liecina Statistikas departamenta dati, pagājušā gada laikā dzimtenē kopumā atgriezušies gandrīz 29 000 Lietuvas pilsoņu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Brexit Eiropas Savienība Emigrācija Reemigrācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form