Nodokļu atvieglojumi ļāvuši piesaistīt Lietuvai filmu ražotāju investīcijas 24 miljonu eiro apmērā
Foto: Publicitātes foto

Nodokļu atvieglojumi četru gadu laikā ļāvuši piesaistīt Lietuvai filmu ražotāju investīcijas 24,4 miljonu eiro apmērā, paziņojis Lietuvas Kinocentrs, atsaucoties uz Beļģijas konsultāciju firmas "KEA European Affairs" speciālistu aplēsēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš 2014.gada Lietuvā noteikti peļņas nodokļa atvieglojumi, kuru mērķis ir radīt labvēlīgus apstākļus pašmāju un ārzemju filmu ražotājiem, ļaujot līdz 20% filmas ražošanas budžeta piesaistīt no privātajiem investoriem.

Atvieglojumus šai laikā izmantojuši 68 filmu ražotāji. 23 gadījumos tie izmantoti ārvalstu kompāniju filmām. Šāda nodokļu politika pamudinājusi Lietuvā ar saviem projektiem ienākt gan Lielbritānijas raidorganizāciju "BBC", gan ASV telekanālu "HBO".

Atvieglojumi veicinājuši arī Lietuvas uzņēmēju investīcijas kino jomā, paredzot samazināt peļņas nodokli tiem uzņēmumiem, kuri bez atlīdzības atvēl līdzekļus Lietuvas filmu ražotājiem. Četros gados no privātajiem investoriem filmu ražošanai Lietuvā piesaistīti gandrīz 8,53 miljoni eiro.

Kino projekti veicinājuši arī nodarbinātību gan pašā kino nozarē, gan saistītajās nozarēs. Lielu filmēšanas grupu ierašanās no ārzemēm nākusi par labu gan viesnīcu, kafejnīcu un restorānu biznesam, gan transporta un nomas pakalpojumu sektoriem.

"Pieaugot filmu ražošanas apjomiem, laikā no 2014. līdz 2017.gadam radīts vairāk nekā 12 000 pagaidu darba vietu, bet valstij samaksāto nodokļu summa sasniegusi gandrīz 11 miljonus eiro," norādījis Lietuvas Kinocentrs.

Tas prognozējis, ka šā gada otrajā pusgadā kino ražošanai tiks izdoti aptuveni 27 miljoni eiro un vairāk nekā pieci miljoni eiro no šīs summas būs Lietuvas uzņēmēju investīcijas.

"Mums bija svarīgi izvērtēt, vai šis izvēlētais kino industrijas attīstības veicināšanas modelis ir efektīvs. Tas ir īpaši būtiski, lemjot par šādas shēmas piemērošanu turpmākajos piecos gados," sacījis Lietuvas Kinocentra vadītājs Rolands Kvietkausks. "Par to, ka ekspertu prognozes attiecībā uz tirgus pieaugumu ir pareizas, liecina pirmā pusgada rezultāti: filmu ražošanas izdevumi Lietuvā pārsniedza 14 miljonus eiro, bet biznesa investīcijas tuvojās trim miljoniem."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

BBC Kino Nodokļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form