'Tesla' pavisam drīz sāks pelnīt, sola Masks
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Uzņēmējs Elons Masks savā "Twitter" kontā atklājis, ka viņa dibinātais uzņēmums "Tesla" beidzot ir gatavs peļņas gūšanai.

Žurnāls "The Economist" 5. aprīlī publicēja rakstu, kurā paziņoja, ka "šogad uzņēmumam "Tesla" būs nepieciešams palielināt investīcijas no 2,5 miljardiem līdz trīs miljardiem ASV dolāru" un "tālākais "Tesla" ceļš izskatās bīstams".


Atbildot uz šo "The Economist" ierakstu, Masks atklāja, ka "Tesla" investoriem noteikti nebūs nepieciešams ieguldīt vēl vairāk līdzekļu, jo gada trešajā un ceturtajā ceturksnī kompānija sāks gūt peļņu. Kopš kompānijas izveidošanās 2010. gadā tā kopumā ir zaudējusi 4,6 miljardus dolāru. Kompānijai gan bijuši arī nelieli ienākumi vienā ceturksnī 2013. gadā un 2016. gadā, atgādina "CNN Money".

"Tesla" vairāk koncentrējas uz sava uzņēmuma paplašināšanu, nevis peļņas gūšanu, skaidro "CNN Money". Investori kompānijā ieguldījuši vairākus miljardus dolāru, lai nodrošinātu iespēju izstrādāt dažādus elektriskos automobiļus un to darbināšanai un uzturēšanai nepieciešamās detaļas.

Februārī Masks medijiem skaidroja: "Pagaidām vēl nav skaidra mūsu nākotne, taču esmu piesardzīgi optimistisks. Es ticu, ka kādā brīdī 2018. gadā "Tesla" kļūs izdevīga tās investoriem". Tobrīd "Tesla" gan tikko kā bija publicējusi savus 2017. gadā gūtos zaudējumus, kas bija divu miljardu ASV dolāru apmērā.


Tags

Tesla Twitter
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form