Pieaugošais pieprasījums pēc datu centru, īpaši mākoņu, risinājumiem pēdējo gadu laikā rada lielu enerģijas patēriņu datu centros, kas negatīvi ietekmē klimatu. Fosilā kurināmā elektroenerģijas ražošana ir tieši saistīta ar oglekļa emisijām, tādēļ DEAC maijā ir pārgājis uz atjaunojamiem enerģijas avotiem, lai samazinātu tā negatīvo ietekmi uz vidi, informē datu centru operators. DEAC izmantojot 100% atjaunojamo enerģiju no Ziemeļeiropas vēja parkiem un tādējādi sper soli ceļā uz globāla ekonomikas dekarbonizācijas plāna īstenošanu.

"Mēs jau esam uzlabojuši energoefektivitāti, modernizējot dzesēšanas sistēmas, uzstādot jumta dzesētājus un izveidojot jaunas karstā un aukstā gaisa ejas serveru telpās. Tagad, izmantojot arī elektroenerģiju, kas ražota no 100% atjaunojamiem enerģijas resursiem, DEAC, kā sociāli atbildīgs datu centru operators, veicina uzņēmuma ilgtspējīgu attīstību un videi draudzīgu biznesu", komentē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

"Zaļā biznesa" koncepcija un ESG principu ievērošana (Environmental, Social, and Corporate Governance) nozīmē samazināt resursu patēriņu un negatīvo ietekmi uz vidi. Izmantojot zaļo enerģiju, uzņēmums veicina šīs koncepcijas attīstību. Pieaugošais pieprasījums pēc atjaunojamiem enerģijas avotiem sekmēs to izmaksu samazināšanos, stabilitātes palielināšanos un veicinās piekļūšanas iespējas, lai atbalstītu uzņēmējdarbības nepārtrauktību un attīstību.

DEAC jau vairāk nekā 20 gadus darbojas IT risinājumus tirgū. DEAC ir neatkarīgs datu centru operatoriem Ziemeļeiropā, kas pieder Šveices investīciju infrastruktūras fondam, kuru pārvalda "Quaero Capital". Kopā ar DLC, kas arī pieder "Quaero Capital", DEAC piedāvā divas galvenās atrašanās vietas Rīgā un Viļņā. Papildus tam, DEAC ir pārstāvniecības lielākajās Centrāleiropas un Austrumeiropas pilsētās. DEAC apkalpo klientus 40 dažādās valstīs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!