'Eurostat' publicē datus par naktsmītņu rezervācijām lielākajos portālos – Latvija pēdējā vietā Baltijā
Foto: Shutterstock

Pirmoreiz Eiropas statistikas birojs (Eurostat) ir sagatavojis datus par noslogojumu viesu mājās, dzīvokļos, apartamentos, brīvdienu un atpūtas namiņos, kas rezervēti četrās lielākajās starptautiskajās rezervēšanas platformās – "Airbnb", "Booking", "Expedia" un "Tripadvisor", informē Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iegūtie dati rāda, ka Latvijā 2019. gadā viesi pavadīja 1,5 miljonus nakšu, kas rezervētas kādā no četrām digitālajām platformām, un tas ir par 29,6 % vairāk nekā 2018. gadā. Tomēr kaimiņvalstīs Igaunijā (1,62 milj. viesu naktis) un Lietuvā (1,66 milj. viesu naktis) rezervēto nakšu skaits 2019. gadā bija nedaudz lielāks.

Lielāko daļu (87,5 %) nakšu naktsmītnēs rezervēja ārvalstu viesi, savukārt 12,5 % nakšu – vietējie viesi. Vidējais rezervēto nakšu skaits vienas rezervācijas laikā šajās mītnēs bija 7,5 rezervētās naktis, ārvalstu viesiem – 8,3 rezervētās naktis, savukārt vietējiem viesiem – 4,6 rezervētās naktis. Vidējais rezervēto nakšu skaits raksturo vienas rezervācijas apjomīgumu, bet ne ilgumu.
Lielākoties rezervētās mītnes ir ar ietilpību līdz 10 gultas vietām (93,3 % rezervēto nakšu).
2019. gadā 65,3 % no visām viesu naktīm tika pavadītas Rīgā, kam seko Pierīga – 16,4 %, Kurzeme – 12,6 %, Vidzeme – 2,7 %, Latgale – 2 % un Zemgale – 0,9 %.

Ārvalstu un vietējo viesu naktis mītnēs, kas rezervētas tiešsaistes platformās Latvijas reģionos 2019. gadā (procentos)

2019. gadā visnoslogotākie mēneši bija jūlijs (20,4 %) un augusts (19,9 %), kad rezervēto nakšu īpatsvars kopā sasniedza 40,3 %, savukārt februārī bija vismazākais – tikai 3 %.

Viesu naktis mītnēs, kas rezervētas tiešsaistes platformās 2019. gada mēnešos (tūkstošos)


Latvijā visvairāk naktis rezervējuši ārvalstu viesi no Krievijas (269 tūkst.), Lietuvas (145 tūkst.), Vācijas (139 tūkst.), Apvienotās Karalistes (99 tūkst.), Igaunijas (79 tūkst.), Somijas (55 tūkst.), Francijas (43 tūkst.) un ASV (43 tūkst.).

Viesu naktis mītnēs, kas rezervētas tiešsaistes platformās, sadalījumā pa valstīm 2019. gadā
(tūkstošos)


"Eurostat" projekts tika sākts 2018. gadā ar mērķi novērtēt tūrisma mītņu segmentu, kura piedāvājums tiešsaistes rezervēšanas platformās pēdējos gados arvien pieauga, to iniciēja dalībvalstis, tai skaitā, Latvija. Dati par viesu rezervētajām naktīm Eiropas Savienības un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstīs reģionālā un pilsētu līmenī 2018.–2019. gadā un plašāka informācija par projektu pieejama "Eurostat" timekļa vietnē sadaļā “Statistics explained”.

2020. gadā, salīdzinot ar 2019. gadu, Latvijas mītņu piedāvājums "Booking" platformā ir palielinājies janvārī, februārī un martā, t.i., pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī 12. martā Covid-19 pandēmijas dēļ, kam sekoja mītņu piedāvājuma kritums aprīlī, maijā un jūnijā. Savukārt jūlijā un augustā atkal vērojams pieaugums, kas atbilst tūrisma sezonalitātes rakstura, liecina CSP dati.


Mītņu un gultasvietu skaits naktsmītņu rezervēšanas platformā "Booking" 2019.–2020. gada mēnešos


Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.