Foto: 'Ikea' uzstādījusi bezmaksas uzlādes vietas elektroautomobiļiem
Foto: Publicitātes foto

"Ikea" veikala autostāvvietā uzstādītas četras elektroautomobiļu uzlādes stacijas, kas ir pieejamas bez maksas veikala darba laikā. Pie katras no tām var pieslēgt divus automobiļus, līdz ar to vienlaikus iespējams lādēt astoņus automobiļus, informē uzņēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmums skaidro, ka veikala darbības uzturēšanā un arī elektroautomobiļu uzlādes vietā tiek izmantota zaļā enerģija. Tā ir Latvijā ražota, 100% zaļa elektroenerģija, ko piegādā "Latvenergo". Elektrību uzlādei nodrošina "Ikea", bet automobiļu īpašniekiem ir jāizmanto savi lādēšanas vadi.

"Ikea Latvija" veikala vadītāja Inga Filipova uzsver, ka šis ir ne vien ilgtspējīgs risinājums, bet arī veids, kā ieviest modernās tehnoloģijas mūsu ikdienā: "Jo vairāk uzlādes vietu būs pieejamas plaši apmeklētās vietās, jo vieglāk būs pārvietoties ar elektroautomobili. Es patiešām ceru, ka šis dabai draudzīgais transportlīdzekļu veids kļūs arvien populārāks, jo tas palīdz samazināt kaitīgo izmešu daudzumu un uzlabot gaisa kvalitāti."

Tāpat "Ikea" šovasar divkāršoja velosipēdu novietņu skaitu – tagad veikala apmeklētājiem pieejami 24 statīvi, kur var novietot teju 50 velosipēdu. Velosipēdu novietne atrodas pie veikala ieejas, bet elektroautomobiļu uzlādes vieta – klientu autostāvvietas vidējās rindas galā. Tā ir pieejama bez maksas veikala darba laikā.

""Ikea" tiecas radīt pēc iespējas labvēlīgu ietekmi uz dabu un cilvēkiem – sākot ar preču ražošanu no atjaunojamiem materiāliem un ēdienu piedāvājumu no augu valsts produktiem, beidzot ar resursu pārdomātu izmantošanu veikalā, šķirojot atkritumus, izmantojot LED apgaismojumu un saules paneļus, kā arī savācot lietus ūdeni, ko izmantot apūdeņošanā. Elektroautomobiļu uzlādes vieta ir vēl viens solis ilgtspējas virzienā, lai sekmētu ērtu ilgtspējas risinājumu pieejamību veikala apmeklētājiem un iedzīvotājiem," teic Filipova.

Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 "Ikea" veikalu. Baltijā ir divi uzņēmuma veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas trīs preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas – divas Lietuvā un viena Igaunijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Enerģētika Globālā sasilšana Mazumtirdzniecības apgrozījums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form