Foto: Latvijā atklāta pirmā saules enerģijas stacija Baltijā
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 12, septembrī, SIA "Salaspils siltums" atklāja pirmo saules enerģijas staciju Latvijā. Projekta ietvaros izveidots 21 672 m2 aktīvais laukums ar 1720 saules kolektoriem, kas, sākot ar 2020. gadu, nodrošinās centralizēto siltumapgādi Salaspils novada iedzīvotājiem. Projekta realizācijā ieguldīti 7,259 miljoni eiro, no kuriem 2,732 miljoni eiro ir Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums, savukārt 2,8 miljoni eiro – "SEB bankas" finansējums, informē banka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzstādot saules kolektoru lauku ar akumulācijas tvertni, "Salaspils siltums" ir pirmais uzņēmums Latvijā, kurš ir izveidojis centralizēto siltumapgādes sistēmu, kas izmanto saules enerģiju. Tvertne akumulēs dienā saņemto saules siltumu, kas pēc vajadzības tiks iepludināts pilsētas maģistrālajos tīklos, tādējādi saražojot 12 000 MWh siltuma gadā, kas ir 20% no uzņēmuma kopējā nodotā siltumenerģijas daudzuma. Līdz ar šādas sistēmas izveidi, tiek prognozēts, ka Salaspils novada iedzīvotājiem, sākot ar 2020. gada apkures sezonu, siltuma tarifi samazināsies vismaz par 5%.

Projekta realizācija tika uzsākta 2019. gada februārī un ilga līdz 2019. gada septembrim, to realizēja SIA "Filter", kas ir uzņēmums ar 25 gadu pieredzi siltumenerģijas risinājumu jomā. Pirms uzsākt projekta realizāciju, "Salaspils siltums" vairākus gadus pētīja saules enerģijas izmantošanu visā pasaulē, krāja pieredzi un kompetenci, kā vienu no piemēriem izvēloties Dāniju. Saules projekta realizācija ir nākamais solis Eiropas klimata neitrālas politikas mērķa īstenošanā.

"Projekta realizācija ir nozīmīgs notikums ne tikai Salaspils iedzīvotājiem, bet gan ikvienam, kurš apzinās, ka arī tādā jomā kā siltumapgāde arvien vairāk ir jādomā par ilgtspējīgiem risinājumiem, lai nodrošinātu ikviena cilvēka ikdienas vajadzības, vienlaikus samazinot negatīvo ietekmi uz vidi. Ar šī vērienīgā projekta realizāciju esam pierādījuši, ka spējam no ierindas postpadomju katlumājas izaugt par pasaules līmeņa uzņēmumu. Ceru, ka kalposim arī citiem uzņēmumiem kā piemērs, ka drosmīgiem, mūsdienīgiem projektiem ir vieta Latvijas ekonomikā, it īpaši, ja ieguvēji ir ne tikai klienti-galalietotāji, bet gan visa sabiedrība kopumā," teic "Salaspils siltums" vadītāja Ina Bērziņa–Veita.

Savukārt "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars atzīst, ka bankai šis ir nozīmīgs projekts ne tikai tāpēc, ka saules siltumenerģijas stacijas izveide Latvijā ir pamatīgs solis ceļā uz ilgtspēju, pirmais tāda mēroga projekts Baltijā, viens no lielākajiem Eiropā, bet arī tādēļ, ka sadarbība ar "Salaspils siltumu" liecina par ļoti labu uzņēmuma pārvaldību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Savienība Enerģētika Salaspils SEB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form