Foto: Publicitātes foto

Latvijas uzņēmums "SAF Tehnika" radījis inovatīvu risinājumu iekštelpu gaisa kvalitātes uzraudzībai – "Aranet4". Ar ierīces palīdzību iespējams sekot līdzi ogļskābās gāzes (CO2), gaisa temperatūras, relatīvā mitruma un atmosfēras spiediena parametriem iekštelpās, informē uzņēmums. Ierīču cena dažādām versijām ir attiecīgi 149 un 249 eiro.

Vairums cilvēku iekštelpās pavada vairāk nekā 90% laika. Pētījumi liecina, ja iekštelpu gaisa kvalitāte ir neatbilstoša, spēja koncentrēties, uztvert un analizēt informāciju, samazinās par 50%. Rodas noguruma sajūta un miegainība, ko nereti pavada galvassāpes. Ar "Aranet4" iespējams sekot līdzi gaisa kvalitātei un savlaicīgi novērst veselībai nelabvēlīgus apstākļus.

Ierīce datus par CO2 koncentrāciju ataino ar triju krāsu indikatoriem, kas iestrādāti "e-ink" tehnoloģijas displejā. Tai pieejama arī iOS un "Android" aplikācija, kas ļauj konfigurēt sensora mērījumu biežumu, skaņas signālu u.c. parametrus, kā arī skatīt pēdējo dienu vēsturisko mērījumu informāciju.

Ierīci darbina divas AA tipa baterijas, kas kombinācijā ar mazajiem izmēriem ļauj to pārvietot starp dažādām telpām, kā arī ņemt līdzi, lai sekotu līdzi gaisa kvalitātei jebkurās iekštelpās.

Šobrīd ierīce pieejama divās versijās: "Aranet4 Home" un "Aranet4 Pro". Attiecīgi, "Home" paredzēta individuālai lietošanai, bet "Pro" ir savietojama ar "Aranet Pro" bāzes staciju, kas ļauj vienotā tīklā saslēgt līdz pat 100 "Aranet4" ierīcēm, kuru datus iespējams centralizēti monitorēt "Aranet Cloud" un "SensorHUB" tiešsaistes pakalpojumos.

"Aranet4 Home" cena ir 149 eiro, bet "Aranet4 Pro" maksā 249 eiro.

"Aranet" ir uzņēmuma "SAF Tehnika" zīmols, kura paspārnē tiek attīstītas bezvadu sensoru tehnoloģijas. Uzņēmums izstrādā gan sensoru tehnoloģijas, gan arī programmatūru sensoru tīklu datu centralizētai uzkrāšanai, analīzei un integrācijai plašākos lietu interneta (IoT) sistēmu risinājumos.

Akciju sabiedrība "SAF Tehnika" ir bezvadu datu pārraides risinājumu ražotājs no Latvijas, kura produkciju izmanto vairāk nekā 130 pasaules valstīs. Uzņēmums pamatā nodarbojas ar mikroviļņu datu pārraides iekārtu ražošanu, bet pēdējos gados paplašinājis savu darbību, radot pasaulē mazāko mikroviļņu spektra analizatoru sēriju, kā arī pēdējos gados attīsta bezvadu sensoru risinājumu zīmolu "Aranet". Uzņēmuma radītais mikroviļņu spektra analizators ieguvis 2015. gada Eksporta un Inovāciju gada balvu kategorijā "Gada inovatīvākais produkts".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!