Latvija pievienojas iniciatīvai 5G dezinformācijas apkarošanā
Foto: Shutterstock

Latvija kopā ar vēl 14 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vienojusies kopīgi vērst Eiropas Komisijas uzmanību nepieciešamībai izstrādāt ES komunikācijas stratēģiju, lai novērstu ar piektās paaudzes (5G) tehnoloģijām saistīto dezinformāciju, informē Satiksmes ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iniciatīvā uzsvērta nepieciešamība organizēt kampaņas, kas veicinātu izpratni par 5G tehnoloģiju un elektromagnētisko lauku (EML). Šīs kampaņas nepieciešams fokusēt uz izglītošanu, caurspīdīgumu un digitālo prasmju attīstīšanu.

Dalībvalstis savā vēstulē Eiropas Komisijai norāda uz nepieciešamību ne tikai informēt sabiedrību un turpināt uzticamas informācijas izplatīšanu, bet arī veikt zinātnisku izpēti par iespējamiem 5G riskiem cilvēka veselībai. Tādējādi ES iedzīvotājiem tiktu dota iespēja kritiski novērtēt pieejamo informāciju, lai neatkarīgi nošķirtu patiesību no meliem.

Dokumentā atzīmēts, ka sabiedrības neizpratne un vēršanās pret telekomunikāciju infrastruktūru varētu nopietni apdraudēt ES plānus 5G tehnoloģijas ieviešanā. Sabiedrības izpratnes veicināšanai nepieciešams uzsākt kopīgu dialogu, nopietni uztverot bažas attiecībā uz 5G un EML.

Iniciatīvu parakstījusi Austrija, Bulgārija, Horvātija, Čehija, Kipra, Igaunija, Somija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Polija, Portugāle, Slovākija un Zviedrija.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

5G Telekomunikācijas Eiropas Komisija Eiropas Savienība Internets Satiksmes ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form