Latvijas IT uzņēmums, investējot divus miljonus eiro, plāno atvērt biroju Tuvajos Austrumos
Foto: DELFI

Finanšu programmatūras izstrādātājs un ieviesējs "D8 Corporation" finanšu tehnoloģiju produktos un jauna pārdošanas un servisa biroja izveidē Tuvajos Austrumos investēs divus miljonus eiro. Nepieciešamajām investīcijām bankas "Citadele" finansējums ar Attīstības finanšu institūcijas "Altum" garantijas atbalstu nodrošinās 1,3 miljonus eiro, bet "D8 Corporation" pašu līdzekļi – 700 000 eiro, informē banka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"D8 Corporation" ir četri biroji, un trīs no tiem ir ārzemēs. Piešķirtais finansējums dos iespēju ieguldīt jauna biroja izveidē Tuvajos Austrumos. "D8 Corporation" valdes priekšsēdētājs Juris Ščerbickis teic, ka pēdējos trīs gados uzņēmuma izstrādātie IT risinājumi ir ieinteresējuši klientus arābu valstīs, jo īpaši reģiona finanšu centrā Dubaijā. Tagad darbu uzņēmums nodrošina 90 speciālistiem un galvenokārt – Latvijā, bet pēc veiktajiem ieguldījumiem darbinieku skaitu varēs palielināt par 10 cilvēkiem.

Golfa līča reģionā lielākā interese ir par "D8 Corporation" izstrādāto risku vadības sistēmu "StrongHold", kas tiešsaistē spēj analizēt ļoti lielus datu apjomus, kas iegūti no dažādiem avotiem, tādējādi novēršot krāpnieciskās darbības ar maksājumu kartēm. Uzņēmumā norāda, ka tā kā krāpniecības shēmas kļūst arvien izsmalcinātākas, mākslīgā intelekta modulis padarīs "D8 Corporation" produktu "StrongHold" par vēl konkurētspējīgāku globālajā finanšu tehnoloģiju tirgū.

Uzņēmums vairāk nekā 10 gadus strādā starptautiskajos tirgos, kur saņem 90% no visiem pasūtījumiem. Divu miljonu eiro investīcijas būs labs atbalsts ražošanas, mārketinga un pārdošanas tempa palielināšanai. Uzņēmuma izstrādātā programmatūra paredzēta galvenokārt strauji augošām bankām un finanšu institūcijām, tādēļ piedāvājumam ir jābūt ļoti drošam un tehnoloģiski progresīvam.

Uzņēmums 2016. gadā bankai "Citadele" izstrādāja "digitālā maciņa" risinājumu jeb tehnoloģiju maksāšanai veikalos ar mobilo telefonu. "Pašreiz nodarbojamies ar mākslīgajā intelektā bāzētu iespēju paplašināšanu mūsu tiešsaistes riska vadības risinājumam, kā arī ar "digitālā maciņa" funkciju uzlabošanu. Esam tuvu tam, lai nākotnē mūsu produkti būtu pieejami arī mazākiem uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem, kuri "D8 Corporation" mākoņpakalpojumus varēs izmantot kā servisu, neiegādājoties salīdzinoši dārgo programmatūru un datoraprīkojumu," teic Ščerbickis.

"Savas korekcijas 2020. gada laikā mūsu nozarē ir ieviesusi arī Covid-19 pandēmija, jo ir strauji pieaudzis pieprasījums pēc tirdzniecības platformām internetā – atsevišķos segmentos pat par 200%, tādēļ ir nepieciešamas jaudīgākas un elastīgākas IT sistēmas," situāciju IT tirgū raksturo Ščerbickis.

"Inovatīvu un konkurētspējīgu IT risinājumu eksports ir veids, kā varam parādīt Latvijas speciālistu augsto ekspertīzi un veicināt valsts līderību viedo tehnoloģiju jomā. Uzņēmējiem šis ir laiks, kad IT jomā tiek meklēti efektīvi risinājumi, un uzteicami, ka arī Latvijas uzņēmums spēj sekmīgi eksportēt viedās tehnoloģijas uz citām pasaules daļām. Efektīvai bankas pakalpojumu attīstībai un klientu pieredzes uzlabošanai, mēs sadarbojamies ar vietējiem un pasaules finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem. "D8 Corporation" jau ilgus gadus ir mūsu sadarbības partneris, ar kuru kopā ir realizētas daudzas inovācijas finanšu pakalpojumos, piemēram, norēķināšanās ar telefonu un "Apple Pay"," uzsver bankas "Citadele" valdes locekle Rūta Ežerskiene.

Latvijas IT uzņēmums, investējot divus miljonus eiro, plāno atvērt biroju Tuvajos Austrumos
Foto: DELFI

Latvijā dibinātajam uzņēmumam "D8 Corporation" ir vairāk nekā 18 gadu pieredze finanšu programmatūras izstrādē, ieviešanā un uzturēšanā Tā klientu vidū ir gan lielas, gan nelielas bankas, arī starptautiski maksājumu operatori un citu nozaru uzņēmumi. Uzņēmums piedāvā tradicionālās banku sistēmas maksājumu karšu un kontu apstrādei, risinājumus internetbankām un maksājumu sistēmām, "digitālo maciņu" un lojalitātes programmu rīkus, kā arī tehnoloģijas krāpniecisko darbību un naudas atmazgāšanas novēršanai vairāk nekā 30 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

SIA "D8 Corporation" ir dibināta 2010. gadā, tās pamatkapitāls ir 10 tūkstoši eiro. Uzņēmums 2019. gadā apgrozīja 3,44 miljonus eiro un nopelnīja 346,62 tūkstošus eiro, nodokļos samaksāja 634,13 tūkstošus eiro. Darbinieku skaits palielinājās līdz 55, liecina "Crediweb.lv" datu bāze. Uzņēmuma valdē strādā Nikolajs Kovancovs un Juris Ščerbickis, kurš ir arī patiesais labuma guvējs, liecina Uzņēmumu reģistra dati.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jaunuzņēmumi IKT nozare Altum Apple Citadele
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form