'Mercedes-Benz' plāno līdz 2030. gadam pilnībā pāriet uz elektroautomobiļu ražošanu
Foto: Publicitates foto

"Daimler AG" un "Mercedes-Benz AG" līdz šīs desmitgades beigām tirgos, kur tas iespējams, plāno pilnībā pāriet uz elektroautomašīnu piedāvājumu. 2022. gadā ar akumulatoru darbināmi modeļi tiks piedāvāti visos koncerna pārstāvētajos segmentos. Savukārt 2025. gadā "Mercedes-Benz AG" tirgū laidīs trīs jaunus elektriskos automobiļus, un visiem aktuālajiem modeļiem būs pieejamas arī alternatīvas ar elektromotoriem, informē SIA "Dominikss", autoražotāju pārstāvis Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laika posmā no 2019. līdz 2026. gadam investīcijas iekšdedzes dzinējos un hibrīdu tehnoloģijās būs samazinājušās par 80%, savukārt jauno mērķu sasniegšanā laikā no 2022. līdz 2030. gadam koncerns plāno investēt vairāk nekā 40 miljardus eiro.

Lai paātrinātu ražošanas reorganizāciju, uzņēmums ir iegādājies Lielbritānijā bāzēto elektromotoru ražošanas uzņēmumu "YASA". Ar šo darījumu "Mercedes-Benz AG" iegūs piekļuvi unikālai aksiālās plūsmas motoru tehnoloģijai un zināšanām, kas ļaus ražot īpaši augstas veiktspējas elektromotorus. Plānots, ka "Mercedes-Benz" automašīnu akumulatoru ietilpība jau tuvākajā nākotnē pārsniegs 200 gigavatstundas, iegūstot arī vēl nebijušus sasniedzamības rādītājus un ļoti īsu uzlādes laiku. Jaunās paaudzes akumulatori būs piemēroti integrēšanai vairāk nekā 90% visu "Mercedes-Benz" automašīnu un furgonu.

Tāpat "Mercedes-Benz AG" šobrīd izstrādā jaunu elektrisko automašīnu "Vision EQXX", kas pasaulei tiks prezentēta nākamgad. Tās sasniedzamība pārsniegs 1000 kilometrus. "Vision EQXX" izstrādei tika izveidota īpaša multifunkcionāla darba grupa, kurā strādā arī eksperti no "Mercedes-Benz" "F1 High Performance Powertrain" nodaļas. "Vision EQXX" projektā izstrādātie tehnoloģiskie risinājumi tiks pielāgoti potenciālai izmantošanai arī citos jaunajos elektriskajos modeļos.

Paralēli tiekot strādāts arī pie elektrisko automašīnu uzlādes tīkla paplašināšanas. "Mercedes me Charge" jau tagad ir viens no lielākajiem uzlādes tīkliem pasaulē. Tajā ir vairāk nekā 530 000 maiņstrāvas un līdzstrāvas uzlādes punktu visā pasaulē. "Mercedes-Benz AG" sadarbojas ar "Shell", lai paplašinātu uzlādes tīklu. Klienti līdz 2025. gadam iegūs uzlabotu piekļuvi "Shell's Recharge" tīklam, kurā ir vairāk nekā 30 tūkstoši uzlādes punktu, ieskaitot vairāk nekā 10 000 lieljaudas stacijas visā pasaulē.

Pateicoties agrīnām investīcijām ražošanā, "Mercedes-Benz AG" jau šobrīd spēj ražot elektriskās automašīnas. 2022. gadā septiņās ražotnēs, kas atrodas trīs kontinentos, tiks ražoti astoņi eletriskie Mercedes-Benz modeļi. Turklāt visas "Mercedes-Benz AG" pasažieru automašīnu un akumulatoru montāžas vietas, sākot ar 2022. gadu, pāriet uz oglekļa neitrālu ražošanu. Visbeidzot 2023. gadā Kupenhaimā, Vācijā, darbu plāno sākt arī jauna akumulatoru pārstrādes rūpnīca.

Lai nodrošinātu šo visaptverošo transformāciju, "Mercedes-Benz AG" ievērojamus resursus iegulda arī darbaspēka kvalifikācijas pilnveidē. 2020. gadā vien Vācijā e-mobilitātes aspektos tika apmācīti vairāk nekā 20 tūkstoši darbinieku. Savukārt "Mercedes-Benz" operētājsistēmu attīstības plāni paredz visā pasaulē izveidot 3000 jaunas programmatūras inženierijas darba vietas.

"Mercedes-Benz" ir Vācijas autobūves uzņēmums ar vairāk nekā 130 gadu ilgu vēsturi. "Domenikss" grupā ietilpst SIA "Domenikss" un SIA "Baltijas Auto Centrs". SIA "Domenikss" ir "Mercedes-Benz" AG un "Daimler Truck" AG ģerenerālpārstāvis Latvijā jau 27 gadus.

Jau ziņots, ka jūlija sākumā Somijas koncerns "Veho" iegādājies kompānijas "Domenikss" biznesu Latvijā. Darījums ietver "Mercedes-Benz" vieglo un komercijas transportlīdzekļu importu, mazumtirdzniecību un apkopi, informē darījumā iesaistītās puses. Kompānija līdz šim piederēja tās prezidentei Benitai Danilenko.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.