Nelicencētie azartspēļu portāli aizvien viegli pieejami; tostarp lielu provaideru vidū
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) organizētā eksperimentā atklājies, ka 10 Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēju vidū piekļuve nelicencētajiem azartspēļu portāliem aizvien ir augsta – tā aplēsta 34,5% apmērā, trešdien, 14. februārī, žurnālistiem atklāja LSBA pārstāvji.

Pieslēdzoties no dažādiem interneta savienojumiem, LSBA pārbaudījusi piekļuvi nejauši atlasītām 20 Latvijā nelicencētām interaktīvo azartspēļu mājaslapām.

Pārbaudīto tīkla pakalpojumu sniedzēju vidū bija "Lattelecom", "Bite", "LMT", "Livas", "Tele2", "Amigo", "Triatel", "Balticom", "Baltcom" un "Dautkom".

No minētajām kompānijām tikai "Baltcom", "Tele2" un "Bite", kā izpētījusi LSBA, nodrošina pienācīgu uzraudzību, lai uzņēmumu tīklā nelicencētās portālu mājaslapas tiktu bloķētas.

"Nelicencēto interneta azartspēļu organizētāji Latvijā nodokļus nemaksā vispār, līdz ar to ievērojama naudas plūsma valsts budžetam iet secen. Lai gan pirms vairākiem gadiem ir veikti grozījumi likumdošanā, tas nav pietiekami efektīvi un nedarbojas tā, kā tas bija paredzēts, lai gan azartspēles uzraugošā institūcija ir veikusi lielu, apjomīgu darbu šīs jomas sakārtošanā. Šāda situācija nedrīkst turpināties", pauž LSBA valdes priekšsēdētājs Ģirts Ludeks.

Tikmēr tādas lielas kompānijas kā "Dautkom", "Lattelecom" un "LMT" nelicencēto portālu bloķēšanu nodrošinot vien "vidēji apmierinošā" līmenī.

Source

DELFI Bizness
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form