Nosaukti 2019. gada labākie Latvijas interneta veikali
Foto: LETA/Shutterstock/Publicitātes foto/DELFI

Nedēļas nogalē apbalvošanas ceremonijā "Latvian Ecommerce Award 2019" digitālā mārketinga aģentūra "iMarketings.lv", balstoties uz šā gada oktobrī un novembrī veiktā pētījuma rezultātiem, paziņoja astoņus Latvijas interneta veikalus, kuru darbību pircēji šogad novērtējuši visaugstāk, informē uzņēmums.

Kopumā interneta veikali tika vērtēti desmit kategorijās: elektronika, grāmatas, kontaktlēcas un brilles, pārtika, sadzīves tehnika, smaržas, apģērbi un apavi, auto un moto rezerves daļas, bērnu preces un skaistumkopšana. Kā Latvijas iedzīvotāju iecienītākie interneta veikali šogad tika atzīti: "Rdveikals.lv", "JanisRoze.lv", "lensor.eu", "Barbora.lv", "Douglas.lv", "Weekendshoes.lv", "220.lv", "drogas.lv".

Kopumā veiktajā pētījumā piedalījās vairāk nekā tūkstotis respondentu vecumā no 16 līdz 74 gadiem, kuri pēdējo sešu mēnešu laikā bija veikuši vismaz vienu pirkumu internetā. Respondenti, kuri piedalījās pētījumā, vērtēja tikai tās kategorijas un tos veikalus, ar kuriem viņiem ir bijusi pieredze. Pētījuma gaitā interneta veikali tika vērtēti pēc 23 atlases kritērijiem, piemēram, piegādes laiks, drošība, reputācija, preces atgriešanas iespējas, klientu serviss utt. Pētījums tika veikts sadarbībā ar "Kantar/TNS".

"Šādu pētījumu veicam jau otro gadu ar mērķi pievērst interneta veikalu uzmanību savu pakalpojumu, servisa kvalitātes uzlabošanai, kā arī motivēt tos kļūt maksimāli draudzīgiem attiecībā pret patērētājiem," uzsver "iMarketings.lv" Digitālās nodaļas vadītājs Sergejs Volvenkins. "Ja salīdzinām rezultātus ar iepriekšējo gadu, redzam, ka labāko interneta veikalu vidū šogad dominē tie paši uzņēmumi, kas pērn. Tas nav pārsteigums – jo gan uzvarētāju, gan nominantu vidū ir tie Latvijas interneta veikali, kuri ir visaktīvākie savā jomā un visvairāk iegulda savu pakalpojumuattīstībā."

Kategorijā "Elektronika" bija izvirzīti "1a.lv", "220.lv" un "Rdveikals.lv". Sīvā konkurencē kā patērētāju augstāk vērtētais interneta veikals šajā kategorijā tika atzīts "Rdveikals.lv".

Grāmatu kategorijā bija izvirzīti "JanisRoze.lv", "zvaigzne.lv" un "mnogoknig.lv". Par pircēju iecienītāko internetveikalu tika atzīts "JanisRoze.lv".

Kategorijā "Kontaktlēcas un brilles" bija izvirzīti "manaslecas.lv", "lensor.eu" un "visaslecas.lv". Šajā kategorijā kā pircēju iecienītākais veikals nosaukts "lensor.eu".

Pārtikas kategorijā bija izvirzīti divi interneta veikali "Barbora.lv" un "nuko.lv". Līdzīgi kā pērn – pircēji joprojām visaugstāk novērtējuši ir "Barbora.lv".

Kategorijā "Sadzīves tehnika" bija izvirzīti tādi interneta veikali kā "220.lv", "1a.lv" un "Rdveikals.lv". 2019. gada iecienītākais veikals šajā kategorijā – "Rdveikals.lv".

Kategorijā "Smaržas" šogad pircēji bija novērtējuši "220.lv", "1a.lv", "Douglas.lv" darbu, taču kā vislabāko atzina "Douglas.lv".

Kategorijā "Apģērbi un apavi" augstu novērtējumu pircēju vidū šogad saņēma "220.lv", "membershop.lv", "1a.lv" un "Weekendshoes.lv". Kā internetveikalu Nr. 1 šogad šajā kategorijā patērētāji atzina "Weekendshoes.lv".

Auto un moto rezerves daļu kategorijā bija izvirzīti "Trodo.lv", "220.lv", "1a.lv", "Eparts.lv". Par iecienītāko veikalu šajā kategorijā tika atzīts "220.lv".

Kategorijā "Bērnu preces" bija izvirzīti pieci interneta veikali: "220.lv", "1a.lv", "nuko.lv", "minikid.lv", "Babystore.lv". Kā šī gada pircēju novērtētākais veikals atzīts "220.lv".

Kategorijā "Skaistumkopšana" pircēji arī bija izvirzījuši un vērtējuši piecus pretendentus "220.lv", "Douglas.lv", "drogas.lv", "1a.lv", "Madaracosmetics.lv". Kā iecienītākais šajā kategorijā šogad atzīts "drogas.lv".

"Latvian Ecommerce Award 2019" apbalvošanas ceremonija šogad notika ikgadējā pieredzes apmaiņas pasākuma nozares profesionāļiem "Digital Networking: Digitālais tirgus" ietvaros – 12. decembrī. Balvas uzvarētājiem nodrošināja pasākuma atbalstītājs – SIA "Geka".

Tags

E-komercija IKT nozare
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form