Pašmāju uzņēmums sāks inovatīva produkta – koka apdares flīžu – ražošanu
Foto: Publicitātes foto

Pašmāju uzņēmums no Madonas "Intelwood" paplašina savu darbību un ir iegādājies kokapstrādes iekārtas, lai ražotu pasaules mēroga inovāciju dizainā – koka apdares flīzes, informē Attīstības finanšu institūcija "Altum".

"Altum" šī projekta īstenošanai ir piešķīris starta aizdevumu 43,5 tūkstošu eiro apmērā. Finansējums piesaistīts kokapstrādes iekārtu iegādei, lai uzsāktu ražot koka apdares flīzes, kas būs inovatīvs produkts ne tikai Latvijas vai Eiropas līmenī. Produkts ir unikāls ar īpašu uzstādīšanas tehniku – flīzes var uzstādīt izmantojot klasisko flīžu uzstādīšanas metodi, taču, pateicoties to īpašajām maliņām jeb kantītēm, tās uz sienas iespējams izkārtot līdzīgi kā puzli. Šī projekta īstenošanai SIA "Intelwood" ir piesaistījusi arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu.

"Mūsu mērķis ir gana ambiciozs – iekarot pasaules dizaina tirgu ar Latvijā ražotām īpaša dizaina un tehnoloģiskā risinājuma koka flīzēm un citiem ekskluzīviem dekoratīviem sienu, kā arī mēbeļu elementiem. Lai sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus un starptautiskā tirgū piedāvātu šo produktu, mums bija nepieciešams "Altum" aizdevums, lai savu ideju iedzīvinātu. Idejas realizēšanai atbalstu sniedza arī Madonas pilsēta," atklāj "Intelwood" valdes loceklis Rihards Veršiņins.

"Altum" Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla norāda, ka uzņēmums "Intelwood" spilgti raksturo uzņēmējus, kuru biznesa idejas mēs atbalstām – ir veikts milzīgs mājasdarbs, izpētīts tirgus, konkurence un pārdomāts, aprēķinos balstīts biznesa plāns, ko mēs ņemam vērā projektu izvērtēšanas gaitā. Tikpat būtiska bija jaunā uzņēmēja degsme un pārliecība par idejas unikalitāti un dzīvotspēju ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. "Vidzemes reģionā kopumā ir daudz aktīvu jauno uzņēmēju: pagājušajā gadā starta programmas ietvaros jauno uzņēmēju projektiem piešķīrām finansējumu 1,49 miljonu eiro apmērā, atbalstot 53 projektus. Esmu gandarīta, ka tieši Vidzemes uzņēmēji ir otri aktīvākie programmas dalībnieki aiz rīdziniekiem," teic Untāla.

SIA "Intelwood" ir dibināta 2018. gadā, un tās darbības joma ir koka apdares flīžu un ekskluzīvu koka dizaina elementu ražošana, izmantojot tikai atjaunojamo dabas resursu – koku. Uzņēmums šobrīd ir arī Madonas biznesa inkubatora dalībnieks, kurā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu plāno piedalīties dažādās starptautiskās izstādēs, lai popularizētu savu produktu ārpus valsts robežām.

Ar mērķi veicināt iedzīvotāju iesaisti uzņēmējdarbībā, "Altum" piedāvā starta programmas aizdevumu investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem no 2000 līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevumiem līdz 7000 eiro nav nepieciešama aizņēmēja līdzdalība projektā, savukārt aizdevumiem virs 7000 eiro līdzdalība ir 10% no projekta summas. Starta programmas aizdevumam var pieteikties gan pirms uzņēmuma dibināšanas, gan līdz pieciem gadiem veci Uzņēmumu reģistrā reģistrēti uzņēmumi, kā arī pašnodarbinātas personas. "Altum" 2018. gadā biznesa uzsākšanas projektiem kopumā piešķīrusi 10,2 miljonus eiro, kopumā atbalstot vairāk nekā 350 uzņēmumus visā Latvijā.

Tags

Jaunuzņēmumi Altum Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Madona

Comment Form