Piecas tehnoloģijas, kas pēdējo 20 gadu laikā mainījušās līdz nepazīšanai
Foto: Publicitātes foto

Straujā tehnoloģiju attīstība kādreiz ļoti modernas ierīces mūsdienās ir mainījusi līdz nepazīšanai vai atstājusi vēsturē. Piemēram, visiem zināmās spēļu konsoles "Tetris" un "PlayStation Portable" šodien pilnībā spēj aizstāt viedtālruņi, bet CD un Mp3 mūzikas atskaņotājus – mūzikas straumēšanas mobilās aplikācijas. Tuvojoties nākamajai 21. gadsimta dekādei, mobilo sakaru operatora "Bite" Mobilo ierīču un loģistikas struktūrvienības vadītājs Roberts Birnbaums nosauc piecas populāras tehnoloģijas, kas aizvadīto divdesmit gadu laikā mainījušās visievērojamāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzīgi kā kādreiz industriālā revolūcija, šobrīd tehnoloģiju attīstība notiek straujāk kā jebkad, integrējoties teju visās dzīves jomās. Ņemot vērā to dažādību, augsto konkurenci ražotāju vidū, kā arī patērētāju arvien pieaugošās prasības, tehnoloģiju dzīvescikls paliek aizvien īsāks, un dažas no tām savu popularitāti piedzīvo vien īsu brīdi. Turklāt visspilgtāk tas vērojams tieši aizvadīto desmit gadu laikā.

Piemēram, nav noslēpums, ka šobrīd teju visu iedzīvotāju ikdienā viedtālruņi ir faktiski pilnībā pārņēmuši fotokameru funkcijas, un lielākoties tikai fotografēšanas entuziasti izmanto klasiskās fotokameras spilgtāko mirkļu iemūžināšanai. Savukārt kādreiz plaši izmantotās navigācijas ierīces mūsdienās vienlīdz labi aizstāj tādas pašas funkcionalitātes mobilās aplikācijas – "Waze", "Google Maps", "Here WeGo" un citas. Arī TV iespējas ir paplašinājušās, un arvien vairāk iedzīvotāju iecienītākās televīzijas pārraides un filmas skatās, izmantojot interaktīvās televīzijas platformas un mobilās aplikācijas tādas kā "Netflix" u.tml. Tomēr ir vēl arī citas tehnoloģijas, kas pēdējo divdesmit gadu laikā ir mainījušās līdz nepazīšanai vai palikušas vēsturē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Telekomunikācijas Apple Forbes Google Netflix Sony Tetris Twitter USB
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form