Tagad Latvijā ar viedtālruni var maksāt arī 'Visa' karšu lietotāji
Foto: Publicitātes foto

Turpinot attīstīt norēķinus ar valkājamām tehnoloģijām, banka "Citadele" ir paplašinājusi iespēju tirdzniecības vietās norēķināties ar viedtālruni. Tagad maksāt ar viedtālruni var ne tikai "Citadeles" "Mastercard" un "Maestro" karšu īpašnieki, bet arī "Visa" karšu īpašnieki, kuriem ir "Android" operētājsistēmas viedtālrunis ("Samsung", "HTC", "Huawei" u.tml).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš 2017. gada rudens "Citadele" jau bija ieviesusi iespēju klientiem tirdzniecības vietās maksāt ar "Android" viedtālruni, piesaistot "Mastercard" un "Maestro" maksājumu kartes. Tagad šis pakalpojums ir paplašināts, un norēķinus ar viedtālruni var izbaudīt arī "Visa" karšu lietotāji. Tāpat kopš 2017. gada "Citadele" nodrošina arī maksājumus ar tādām valkājamām tehnoloģijām, kā aproce un uzlīme. Arī "iPhone" lietotāji var maksāt ar viedtālruni, piestiprinot tam uzlīmi.

Ar šīm valkājamām tehnoloģijām iespējams norēķināties visās tirdzniecības vietās, kur ir bezkontakta maksājuma termināli.

"Pētījumi liecina, ka šobrīd ap divām trešdaļām Latvijas iedzīvotāju lieto viedtālruni. Tas ieņem arvien lielāku lomu ikdienas dzīvē, apvienojot saziņas, fotoaparāta, uzziņu vietnes, internetbankas un arī maksāšanas funkcijas. Latvijas iedzīvotāji ir gatavi arvien vairāk ikdienā izmantot inovatīvus maksāšanas līdzekļus. 41% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka ir gatavi jau tuvākajā nākotnē maksāt ar telefonu vai citu valkājamo tehnoloģiju.[i] Un mūsu uzdevums ir sniegt iedzīvotājiem šādas plašākas iespējas," saka bankas "Citadele" valdes loceklis un privātpersonu klientu apkalpošanas direktors Vladislavs Mironovs.

"No savas pieredzes redzam, ka tie klienti, kas ir pamēģinājuši par pirkumiem maksāt ar viedtālruni, to dara arvien biežāk. Maksājumu skaits ar viedtālruni vidēji mēnesī 2018. gadā bija pat par 52% lielāks nekā 2017. gadā, kad šādu iespēju ieviesām. Šī gada pirmajā ceturksnī vidējais maksājumu skaits mēnesī ir paaugstinājies par 26%, salīdzinot ar 2018. gada rādītājiem. Palielinās arī ar viedtālruni veikto pirkumu summa – ja 2018. gadā tā bija par 43% lielāka nekā 2017. gadā vidēji mēnesī, tad šogad tā ir palielinājusies par 14%, salīdzinot ar 2018. gada vidējo mēneša pirkumu summu," saka Mironovs.

"Citadeles" dati liecina, ka šobrīd vidēji viens pirkums ar aproci ir 6,34 eiro, ar uzlīmi – 7 eiro, bet ar viedtālruni – 8,73 eiro. Ar viedtālruni, aproci vai uzlīmi cilvēki lielākoties iegādājas nelielus, ātrus pirkumus mazumtirdzniecības veikalos, degvielas uzpildes stacijās un aptiekās. Valkājamās tehnoloģijas cilvēki visbiežāk izmanto, dodoties pastaigās un sportiskās aktivitātēs, kad naudas maku nav ērti ņemt līdzi vai tas aizmirsies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kopš 2017. gada mēs mērķtiecīgi esam tirdzniecības vietās uzstādījuši jaunus karšu pieņemšanas termināļus, kuriem ir bezkontakta funkcija. Tas ir svarīgi, lai cilvēki varētu norēķināties ar bezkontakta kartēm, viedtālruni, aproci un uzlīmi. Šobrīd jau 95% no "Citadeles" karšu pieņemšanas termināļiem ir ar bezkontakta funkciju, kas ir krietni virs vidējā rādītāja valstī," saka Mironovs.

"Mēs vēlamies paplašināt iespējas Latvijas un visas Baltijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Tādēļ jau vairākus gadus mērķtiecīgi ieviešam dažādas inovatīvas tehnoloģijas banku pakalpojumu jomā – sākot ar intuitīvu mobilo lietotni ar inovatīvām funkcijām, iespēju mobilajā lietotnē atvērt kontu ar selfiju bez nepieciešamības apmeklēt bankas filiāli, apstiprināt maksājumus ar sejas un pirksta nospieduma atpazīšanu un beidzot ar iespēju maksāt ar aproci, uzlīmi un viedtālruni. Mēs turpinām ieviest inovācijas mūsu produktos un pakalpojumos, lai padarītu mūsu esošo un topošo klientu ikdienu pēc iespējas ērtāku," saka bankas "Citadele" valdes loceklis un tehnoloģiju attīstības direktors Slavomirs Mizaks (Slavomir Mizak).

Kā ziņots, Latvija bija pirmā no Baltijas valstīm, kurā tika ieviesta iespēja norēķināties ar viedtālruni, aproci un uzlīmi.

Tikpat droši, kā citi bankas maksājumi

Maksājumi ar viedtālruni, tāpat kā citi bankas piedāvātie pakalpojumi, ir droši. Mobilajos maksājumos ievēroti visi starptautisko karšu sistēmu drošības standarti, un arī mobilajai lietotnei izstrādāta augstākā līmeņa aizsardzība. "Papildu drošībai pats lietotājs var noteikt summu, līdz kurai atļauts veikt maksājumu bez PIN koda ievadīšanas, taču par pirkumiem, kas lielāki par 50 eiro, PIN koda ievadīšana ir obligāta. Tāpat vajadzības gadījumā ir iespējams attālināti atslēgt mobilo maksājumu funkciju," stāsta Mizaks.

Mobilie maksājumi kļūs arvien populārāki

Mobilie maksājumi daudzās pasaules valstīs kļuvuši par ikdienu. Ir prognozēts, ka jau 2020. gadā 38% no karšu maksājumiem Eiropā tiks veikti digitāli, piemēram, ar viedtālruņiem vai citām ierīcēm.

[i] Mastercard un Finanšu nozares asociācijas Latvijas iedzīvotāju pētījums veikts sadarbībā ar SKDS 2018. gada rudenī, aptaujājot 1005 respondentus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

IKT nozare Android Banku sektors Citadele HTC Huawei iPhone Samsung SKDS
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form