Foto: Shutterstock
Latvijā visvairāk uzņēmumu īpašnieku un vadītāju dzimuši Dvīņu un Vērša zvaigznājos, attiecīgi 9,4% un 9,3% no kopējā amatpersonu un dalībnieku skaita, liecina "Lursoft" pētījums.

Šīs zīmes tiek raksturotas kā ātras, veiklas, zinātkāras, praktiskas un pacietīgas, kamēr drošsirdīgie, izlēmīgie Skorpioni ar iesaistīšanos biznesā īpaši nesteidzas, kā rezultātā no visiem uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem tikai 13 843 jeb 7,1% ir dzimis Skorpiona zvaigznājā, informē "Lursoft" komunikāciju vadītāja Indra Jansone.

Tieši Dvīņiem un Vēršiem pieder arī skaitliski visvairāk uzņēmumu. "Lursoft" aprēķinājis, ka, piemēram, Dvīņiem patlaban pieder daļas 20 276 uzņēmumos, savukārt Vēršiem - 20 038. Daudz neatpaliek arī Auni, kuri pēc astrologu teiktā ir tendēti sacensties, ir nepacietīgi, aktīvi un neatlaidīgi. "Lursoft" pētījuma dati parāda, ka Auniem, kuriem jau šūpulī zvaigznes ielikušas organizatora, vadītāja, priekšnieka un komandiera spējas, patlaban pieder 19 495 uzņēmumi.

Retāk biznesa vidē var atrast Skorpioniem, Strēlniekiem, Mežāžiem, kā arī Svariem piederošus uzņēmumus. Iespējams, jaunus uzņēmumus Svariem reģistrēt traucējis to neizlēmīgums, Mežāžiem - taupīgums un birokrātiskums, bet Strēlniekiem - to brīvdomīgā daba.

2015.gads paies Kazas zīmē un, kā liecina ķīniešu ticējumi, Kazas liktenis un dzīves gaita atkarīga no tā, kādās ganībās tā paiet. Ja Kaza dzīvo leknākā zālē, to pavada mierīga un laimīga dzīve, bet, ja nākas pārtikt no retas un sausas zāles, Kaza mokās un nepārtraukti sūrojas par savu likteni. Un, lai gan horoskopu apraksti liecina, ka Kazas gadā dzimušās personas nav spējīgas kļūt par veiksmīgiem komandieriem, "Lursoft" aprēķini rāda, ka no visiem dalībniekiem un amatpersonām 9,15% ir dzimušas tieši Kazas gadā, turklāt Kazas gadā dzimušo uzņēmēju finanšu rādītāji itin veiksmīgi spēj konkurēt ar valsts kopējiem rādītājiem.

To apliecina gan "Latvenergo" valdes locekļi Arnis Kurgs un Māris Kuņickis, gan "ELKO Grupas" valdes priekšsēdētājs Egons Mednis un "Lattelecom" padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, gan arī "Latvijas Mobilā telefona" valdes priekšsēdētājs Juris Binde, jo visu iepriekš nosaukto kungu vadītie uzņēmumi ir spējuši uzrādīt vērā ņemamus izaugsmes rādītājus, ik gadu ierindojoties starp Latvijas lielākajiem uzņēmumiem.

Lielāko peļņu 2013.gadā uzrādījusi Kazas gadā dzimušās Janīnas Mitrofanovas vadītā "Kronospan Riga" (34,928 miljonus eiro), kurai ar 30,214 miljonu eiro peļņu seko "Lattelecom", bet trešajā vietā ar 28,318 miljonu eiro peļņu ierindojas "4finance", kuras padomē darbojas divas Kazas gadā dzimušas personas - Uldis Arnicāns un Oļegs Larins.

Par Kazas gadā dzimušo apņēmību un vēlmi biznesā sasniegt aizvien augstākas virsotnes liecina ne tikai uzņēmumu labie finanšu rādītāji, bet arī fakts, ka daži no uzņēmējiem reģistrējuši pat vairākus desmitus uzņēmumu, norāda Jansone.

Tā, piemēram, absolūts pirmrindnieks šajā ziņā ir Pēteris Silkāns, kuram patlaban ir dalība 56 uzņēmumos, viņam ar 20 dalībām seko Nikolajs Marčenkovs un Guntis Indriksons ar kapitāldaļām 19 uzņēmumos.

Analizējot Kazas gadā dzimušo uzņēmēju uzņēmumu vidējo apgrozījumu, redzams, ka tas ik gadu ir par aptuveni 20% augstāks nekā valstī vidēji. Tiesa gan, jāpiebilst, ka šādu tendenci viennozīmīgi ietekmē arī fakts, ka starp Kazas gadā dzimušo personu vadītajiem uzņēmumiem atrodami tādi biznesa smagsvari, kā "Latvenergo", "ELKO Grupa", "Severstaļlat" u.c.

Krīzes gadi, kā apliecina "Lursoft" veiktais pētījums, nav gājuši secen arī Kazas gadā dzimušajiem uzņēmējiem, kuru uzņēmumi, tāpat kā valstī vidēji, strādājuši ar zaudējumiem. Tiesa gan, salīdzinot ar valsts vidējo rādītāju, Kazu gadā dzimušajām personām savus uzņēmumus no mīnusiem izdevies izstūrēt veiksmīgāk un ātrāk. Tā, piemēram, 2011.gadā šie uzņēmumi strādājuši katrs ar vidēji 41 eiro lieliem zaudējumiem, nākamajā gadā tie samazinājušies jau līdz 4 eiro uz vienu uzņēmumu, bet 2013.gads noslēgts ar pozitīvu rādītāju, kamēr valstī vidējais rādītājs vēl aizvien saglabājies negatīvs.

Visvairāk Kazas gadā dzimušie uzņēmēji, neskatoties uz astrologu teikto, ka šie cilvēki nedrīkst nodarboties ar tirdzniecību, jo nespēj saprotami izklāstīt savu domu un sarunās ar pircējiem bieži vien runā pārāk ātri vai arī pārāk lēni un nesaprotami, sastopami tieši mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības sfērā, aiz kuras seko nekustamo īpašumu joma. Tāpat arī šie uzņēmēji labprāt sniedz juridiskos un grāmatvedības pakalpojumus un nodarbojas ar specializētajiem būvdarbiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!