Vešņakovs: sankcijas pret Baltkrieviju negatīvi iespaidos Latvijas IKP
Foto: LETA

Ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju ļoti negatīvi iespaidos Latvijas iekšzemes kopproduktu (IKP), - trešdien Ventspils apmeklējuma laikā žurnālistiem atzina Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Vēstnieks norādīja, ka muitas savienības dalībvalstis Krievija, Baltkrievija un Kazahstāna iebilst pret sankciju piemērošanu Baltkrievijai: "Iznākumā tas neko labu nedos ne Latvijas, ne Baltkrievijas iedzīvotājiem. Varbūt tām Eiropas Savienības valstīm, kam ekonomiskās attiecības ar Baltkrieviju nav tik attīstītas kā Latvijai, tas jautājums nav tik svarīgs. Latvijai tas var būt galēji nepatīkami, jo ekonomiskās sankcijas var radīt kopprodukta zaudējumu, tas ir darba vietu un nodokļu zaudējums. Latvijā jau tā ir pietiekami augsts bezdarbs. Tāpēc, manā skatījumā, Latvijas valdībai vajadzētu būt aktīviem aizstāvjiem, lai Eiropas Savienība, pirms pieņemtu radikālus mērus, vispirms izzinātu, kā tas atsauksies uz Eiropas Savienības dalībvalstu ekonomiku."

Kā ziņots, 23.martā Briselē notiks ES ārlietu ministru sanāksme, kuras dienas kārtībā iekļauts jautājums arī par situāciju Baltkrievijā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (ZRP) jau iepriekš sacījis, ka ES sankcijas pret Baltkrieviju nedrīkst skart dalībvalstu ekonomikas. "Šīm sankcijām vajag būt ar skaidriem kritērijiem, tās nevar skart ne Baltkrievijas dzīves līmeni, ne dalībvalstu ekonomikas, un ar šo pozīciju mēs arī turpinām sarunas ar ES," pēc ES dalībvalstu vēstnieku atsaukšanas no Baltkrievijas uz konsultācijām sacīja politiķis. Viņš uzsvēra, ka Briseles atbilde Minskai būs "skaidri mērķēta" uz Baltkrievijā esošajām problēmām ar politieslodzītajiem un maksimāli maz skars "ekonomisko attiecību gammu."

"Šeit, lūdzu, nepārpratīsim - neviens nekur nerunā par visaptverošiem ekonomiskiem embargo," iepriekš uzsvēra Rinkēvičs.

Lai arī Latvija nav atbalstījusi un neatbalsta ES ekonomisko sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, visticamāk, šoreiz tās tiks ieviestas, jo daudzas ES valstis ir noskaņotas ļoti apņēmīgi, iepriekš paziņoja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis.

Tags

Aleksandrs Vešņakovs Andris Teikmanis Ārlietu ministrija Edgars Rinkēvičs

Comment Form