'Jo lielāks, jo labāk!' un citi izplatīti mīti par seksu
Foto: Shutterstock

Intīmā tuvība ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, kas ne tikai dod iespēju ļauties baudas pilniem brīžiem, bet arī satuvināties par mīļoto. Agrāk par šo tēmu skaļi uzdrošinājās runāt tikai drosmīgākie. Kaut vēl aizvien vārds "sekss" daudziem liek mulst, tagad par to runā ne tikai mediji, bet intīmo tuvību var vērot arī filmās, par to raksta dziesmas, sacer grāmatas un dzeju. Taču visos šajos avotos dzirdētais par seksu daudzos var izraisīt apmulsumu – kas ir patiesība, bet kas tikai izdomājums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par mītu dēvē kādu izdomājumu, nepatiesu vēstījumu vai stāstījumu. Sekss, gluži kā citas reiz klusībā turētas tēmas, ir mītiem apvītas. Iedvesmojoties no portāliem "Huffpost", "Elite Daily" un "Independent", atklājam, kādi ir izplatītākie mīti par seksu un kāpēc tie nav patiesi. Met mītus pie malas un izbaudi galvu reibinošu seksu bez aizspriedumiem!

Sieviete, sasniedzot orgasmu, no baudas skaļi vaid


Ne visas sievietes baudas mirkļus izpauž ar skaļiem pornogrāfiska rakstura filmās dzirdamiem vaidiem vai pat kliedzieniem. Uzskats, ka tikai šādi sieviete reaģē orgasma brīdī, var vīrietim likt domāt, ka viņš nav spējis apmierināt partneri, kaut, iespējams, tā nebūt nav taisnība. Orgasma brīdī sievietes ķermenis var reaģēt dažādi, līdz ar to skaļi, izteikti vaidi nav vienīgais, kas norāda par viņas labsajūtu. Par orgasma sasniegšanu var norādīt arī, piemēram, pēkšņs ķermeņa saspringums vai atslābums.

Tu nevari palikt stāvoklī, ja...


Ir neskaitāmi daudz mīti par to, kādā gadījumā sieviete nevar palikt stāvoklī. Lūk, daži no tiem:

  • pārtrauktā dzimumakta laikā;
  • mēnešreižu laikā;
  • zīdot mazuli;
  • nodarbojoties ar seksu kādā konkrētā pozā;
  • pēc mīlēšanās, noskalojot intīmo zonu ar ūdeni.


Neviens no augstāk minētajiem faktoriem nepasargā sievieti no grūtniecības. Vienīgais efektīvais veids, kā izsargāties, ir kontracepcija. Vairāk par izsargāšanos uzzini šajā rakstā. Savukārt te lasi vecmātes ieteikumus par piemērotāko kontracepciju ar krūti barojošām māmiņām.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Attiecības Sekss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form