Pat visprasmīgākie un zinošākie, lai arī kāda būtu viņu pārstāvētā joma, var kļūdīties vai piedzīvot kaut ko negaidītu, neplānotu. Tas pats ir ar seksu – arī tā laikā kā vispiesardzīgākos, tā arī vistrakulīgākos var pārsteigt kaut kas vēl iepriekš nepiedzīvots – traumas, savainojumi. Un tas nav nekas neparasts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Cik izplatītas ir traumas seksa laikā?

Seksam būtu jābūt baudpilnam, nevis sāpīgam, bet traumas, savainojumi seksa laikā notiek daudz biežāk, nekā tu varētu domāt, portālam ''Health'' skaidro Donika Mūra, MD, ginekoloģe. ''Nav pieejami dati par šāda veida traumām, jo cilvēki, dodoties uz traumpunktu pēc savainošanās mīlas izpriecu laikā, visbiežāk neatklāj patieso iemeslu, kā traumu ieguvuši,'' skaidro ginekoloģe.

2018. gada aptaujā, ko veica Eiropas tiešsaistes veselības aprūpes konsultāciju dienests ''euroClinix'', mēģināja ievākt precīzākus datus par savainojumiem, kas radušies seksa laikā. Saskaņā ar aptauju tikai 17 procenti no 2000 aptaujātajiem cilvēkiem atzina, ka savainojušies tieši šādā veidā. Savukārt vien divi procenti cilvēku no minētajiem 17 procentiem atklāja, ka traumas dēļ meklējuši medicīnisko palīdzību.

Ņemot vērā, ka sekss var būt ļoti dažāds, kā arī tā laikā var pamatīgi iekarst, nav brīnums, ka dažreiz mīlējoties varam satraumēties – sākot ar sūrstēšanu jutīgajās ķermeņa zonās un beidzot ar nopietnāku savainojumu, kura dēļ nepieciešams zvanīt ātrajai palīdzībai. Turpinājumā uzzini biežākās traumas, ko iespējams iegūt seksa laikā, kā arī noskaidro, ko darīt lietas labā, ja tās piedzīvo tu vai partneris, vai lai tās nepiedzīvotu nemaz.

Kad bauda pārvēršas sāpēs: biežākie savainojumi seksa laikā
Foto: Shutterstock

Muskuļu krampji


Sekss ir fiziskā aktivitāte, līdz ar to muskuļu traumas ir ļoti iespējamas. Augšstilbi un ikri mēdz būt ķermeņa daļas, kas seksa laikā saraujas krampjos, bet jebkurš tava ķermeņa muskulis var mīlēšanās laikā savilkties un izraisīt spēcīgas sāpes. Labākais veids, kā ārstēt muskuļu sāpes, saka Dr. Mūra, ir staigājot apkārt, pastiepjot muskuļus vai lietojot bezrecepšu pretsāpju līdzekļus. ''Sāpes var pāriet dažu stundu, bet var arī vairāku dienu laikā,'' piebilst ginekoloģe.

Kā izvairīties no šī savainojuma? Mīlas prieku laikā ik pa brīdim pamainiet pozīciju, lai ķermenis pārāk ilgi neatrodas vienā pozā, tādējādi izvairoties no muskuļu saraušanās krampjos.

Tags

Sirds veselība Savainojumi Attiecības Dzimumorgāni Ģimene Mīlestība Sekss
0
Krampji
0
Traumas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form