Slavenākie seksa skandāli, kas mainījuši pasaules vēsturi
Foto: ©2001 Credit:Topham Picturepoint

Neveiksmīgi un apkaunoti prezidenti, neskaitāmi kari, nepatiesas apsūdzības, baznīcas reformas, neķītras baumas un uz mūžīgiem laikiem sabojātas reputācijas – izrādās, sekss visos laikos ir ietekmējis ne vien demogrāfisko stāvokli, bet arī daudzus svarīgus notikumus, kas neatgriezeniski mainījuši pasaules vēstures gaitu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piedāvājam "Biography", "Wikipedia", "Marie Claire" un "Delfi" arhīva iedvesmotu atskatu uz vairākiem vēsturiskiem seksa skandāliem, kuros tikuši iesaistīti gan varenākie valdnieki, gan citas slavenas personības, kuru rokās savulaik bijusi vara pār pasaules politiskajām norisēm.

Kleopatra, Gajs Jūlijs Cēzars un Marks Antonijs (1.gs.p.m.ē.)

Slavenākie seksa skandāli, kas mainījuši pasaules vēsturi
Foto: Kadrs no filmas/20th Century Fox


Kleopatra ir viena no visu laiku populārākajām antīkajām personībām. Tas nav nekāds brīnums, jo viņa ir arī viena no visskaistākajām un seksuālākajām valdniecēm pasaules vēsturē, kura pratusi, izmantojot sava atkailināta ķermeņa pievilcību, atrisināt pat šķietami neatrisināmus vēsturiskus strīdus. Klīst baumas, ka Kleopatras valdzinājumam neesot spējis pretoties neviens. Katrs, kurš kaut neilgu brīdi esot pavadījis viņas sabiedrībā un pārmijis kaut pāris vārdu, esot kļuvis par neglābjamu Kleopatras pielūdzēju.

Sava loma vīriešu savaldzināšanā noteikti piemita arī viņas ģērbšanās stilam. Kā vēsta nostāsti, tad Kleopatra bija iecienījusi puscaurspīdīgas kleitas, kas atklāja un izcēla viņas ķermeņa pievilcīgās un nevainojamās formas. Valdniece viena no pirmajām bija atklājusi arī smaržvielu valdzinošo spēku. Ja parasto ēģiptiešu sieviešu ķermeņi tajā laikā izdalīja zemes un sviedru smaržu, tad no Kleopatras vienmēr vējoja reibinošs medus un ēterisko eļļu aromāts. Kāds gan brīnums, ka viņas valdzinājumam padevās tā laika varenākie vīri – Gajs Jūlijs Cēzars un vēlāk arī Marks Antonijs.

Gajs Jūlijs Cēzars toreiz izraidītajai valdniecei apsolīja ne vien piedot un atlaist visus Ēģiptes parādus, bet arī atgriezt viņu tronī un samierināt ar brāli, kurš darīja visu, lai būtu vienīgais noteicējs un valdnieks Ēģiptē. Viss beidzās ar to, ka Romas iekarotāja Gaja Jūlija Cēzara neglābjamā mīlestība pret Kleopatru pārauga 8 mēnešus ilgā karā starp romiešiem un ēģiptiešiem.

Savukārt Marka Antonija un Kleopatras mīlas sakars beidzās ar pilsoņu karu un abu mīlnieku traģisku bojāeju. Viņu attiecību drāma nemaz neatpaliek no Šekspīra traģēdijās aprakstītajiem notikumiem. Kā spilgts piemērs tam ir abu mīlnieku tikšanās apraksts. Lai neglābjami savaldzinātu Marku Antoniju, Kleopatra pie viņa esot ieradusies flautu skaņu pavadībā apzeltītā kuģī, kas bijis rotāts ar purpursarkanām burām. Pati valdniece sēdusies tronī gandrīz kaila, bet sardzē ap viņu stāvējuši jauni, pusapģērbti puiši un daiļām nimfām līdzīgas kalpones.

Lasot tālāk, uzzināsi, kādi ir citi skaļākie seksa skandāli, kas neatgriezeniski mainījuši pasaules vēstures gaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Attiecības Sarakstu karuselis Sekss Vēsture
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form