Kā pareizi imitēt vētrainu darbību?
Foto: Shutterstock

Droši vien ikvienam ar pietiekami lielu darba pieredzi nācies sastapties ar kolēģiem, kuri ļoti prasmīgi imitē cītīgu strādāšanu, patiesībā neko nedarot un par šo neko nedarīšanu nereti saņemot ne tikai algu, bet arī uzslavas. Kolumbijas biznesa skolas profesors Ēriks Abrahamsons, kurš specializējas uzņēmumu vadīšanā un organizatorisko jautājumu risināšanā, izpētījis šādu ļaužu ieradumus un sastādījis sliņķiem domātu padomu sarakstu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Krievijas biznesa ziņu portāls rb.ru gan uzsver, ka šo informāciju itin labi var izmantot arī priekšniecība, lai identificētu tos, kuri birojos mēdz slaistīties.

Tātad, lūk, profesora Ē. Abrahamsona padomi slaistiem:

1. Uz darbu centieties nākt dažādos laikos
Ja jūsu priekšnieks nekad precīzi nezina, cikos jūs parādīsieties birojā, viņam būs grūti dot jums uzdevumu, un pastāv liela iespēja, ka jums paredzētais darbs tiks uzkrauts kādam citam kolēģim.

2. Strādājiet mājās
Izmantojiet jebkuru ieganstu, lai pārliecinātu priekšniecību, ka gan jums, gan kompānijai būs izdevīgāk, ja strādāsiet mājās. Ja parādīsies kādi jauni un steidzami uzdevumi, jūs būsiet pēdējais, par kuru boss atcerēsies.

3. Mazāk uzkavējieties pie sava darba galda
Strādājot birojā, centieties iespējami mazāk atrasties pie sava darba galda. Var rīkot kafijas dzeršanas vai smēķēšanas pauzes, bet vēl labāk ir doties ciemos pie kolēģiem un radīt iespaidu, ka apspriežat kādu svarīgu jautājumu. Ja priekšnieks jūs nespēj atrast (un meklēs viņš pirmām kārtām pie jūsu darba galda), viņš arī nespēs jums dot kādu uzdevumu.

4. Mobilā tālruņa balss ziņojumu pastkastītei jābūt pilnai
Tas radīs iespaidu, ka esat tik aizņemts, ka pat nav laika pārbaudīt pienākušos ziņojumus. Turklāt, nesaņemot ziņojumu, jūs nebūsiet saņēmis arī darba uzdevumu.

5. Demonstrējiet bezpalīdzību
Radiet iespaidu, ka ļoti cenšaties un vēlaties, taču objektīvu apstākļu dēļ nespējat veikt jums uzticēto uzdevumu. Galu galā tas liks bosam to uzdot kādam citam.

6. Ķerieties pie specifiskiem uzdevumiem
Ar lielāko gatavību uzņemieties specifiskus uzdevumus, kas formāli neatbilst jūsu amatam noteiktajiem. Kolēģiem un pat priekšniekam, kuri tādus nav veikuši, parasti nav ne mazākās jausmas, cik laika tas prasa.

7. Izmantojiet prognozējamas izgāšanās metodi
Brīdī, kad priekšnieks sāk runāt par uzdevumu, kuru gatavojas jums dot, iespējami draudzīgākā tonī sāciet skaidrot, kādēļ tieši šā uzdevuma veikšanai, pēc jūsu domām, piemērotāks būtu kāds cits kolēģis, un lieciet saprast, ka jūs ar to īsti varētu netikt galā.

8. Radiet milzīgas aizņemtības iespaidu
Ja kāds no kolēģiem vai boss jautā, kā jums klājas, nekautrējieties atbildēt, ka esat tik noslogots, ka nav laika pat aiziet uz tualeti.

9. Lepojieties ar svešiem panākumiem
Nekautrējieties uzsvērt savu dalību veiksmīgos projektos, kur esat pildījis pavisam niecīgas funkcijas vai pat vispār bijis tikai novērotāja lomā.

10. Izmantojiet tehnikas sasniegumus
Izdariet tā, lai darījumu vēstules no jūsu datora e-pasta tiktu sūtītas pat laikā, kad jūs guļat. Darba datoru ieteicams noregulēt tā, lai, piespiežot jebkuru taustiņu, uz ekrāna parādītos kāds darba dokuments - vislabāk, sarežģīta tabula vai grafika līkne.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form