Par līderi nepiedzimst – par tādu kļūst. Četri soļi sevis attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Jā, pastāv uzskats, ka par līderiem piedzimst. Patiesībā, līderība ir māksla, kuru jebkurš no mums var iemācīties un attīstīt, veicot nelielas izmaiņas savā ikdienā, paradumos un domāšanā. Tomēr jāatceras, ka šī pavisam noteikti nav tā prasme, kuru var apgūt tāpat vien, "aiz neko darīt". Būt līderim ir izvēle.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līderis joprojām dažiem asociējas ar "priekšnieku", kurš to vien dara, kā meklē skabargas citu acīs. Ja tas tiek nodefinēts šādi, kuram gan vispār gribētos kļūt par līderi, vai ne?

Tomēr mēs šo aizspriedumu ja ne apgāzīsim, tad vismaz pamatīgi sašūposim. Vārda līderis izcelsme mums pavēsta gluži ko citu – tulkojumā no latīņu valodas vārds ''līderis'' nozīmē ''kalps''. Savukārt, vecajā angļu valodā šī vārda cilme meklējama terminā "lædan", kas nozīmē ''vest uz priekšu''. Tieši te arī slēpjas atbilde uz jautājumu – ko nozīmē būt līderim? Būt līderim nenozīmē norādīt, bakstīt, pavēlēt. Gluži pretēji – būt līderim nozīmē iedvesmot, palīdzēt, uzklausīt un saprast.

Šis nievājošais priekšstats visticamāk ir radies līderu kļūdu dēļ:

  • Cilvēku pakļaušana, nevis iedvesmošana – spēka un autoritātes priekšrocību izmantošana ir diktatūra, nevis līderība
  • Izvairīšanās no konfliktiem – līderim ir jāspēj pastāvēt par savām idejām un risināt sarežģītas konfliktsituācijas
  • Proaktivitāte reaktivitātes vietā – līderis ir klausītājs! Tikai klausoties un jautājot, mēs varam izprast citus cilvēkus.

Jāsāk pašam ar sevi


Daudzi līderību saista tieši ar mijiedarbību ar citiem cilvēkiem, tomēr pamatā visam ir katra cilvēka mijiedarbība pašam ar sevi! Kā tu rīkojies, kad tevi neviens neredz? Tieši tāpat kā esot cilvēkos? Vai tomēr tavi standarti mainās? Īsta līdera darbības nemainās!

No malas varētu likties, ka sabiedrībā atpazīstami un bagāti cilvēki ir dabīgi spējīgāki, tomēr maka biezums nenosaka tavu spēju iedvesmot un veiksmīgi vadīt citus. Šie cilvēki izvirza un notur augstus standartus, kā arī piekopj tādas īpašības kā disciplīna, režīms, punktualitāte, cieņa un precizitāte. Visi šie paradumi un iezīmes ir iegūstamas tikai rūpīga darba rezultātā.

Tu droši vien uzskati, ka tavs potenciāls ir limitēts, jo piedzimi vidusmēra latvieša ģimenē, un pie tam valstiņā, kurā ir 20 reizes mazāk iedzīvotāju nekā Japānas galvaspilsētā Tokijā. Taču tās visas ir atrunas, ko tavs prāts ir ieprogrammējis, un pēc kā tas vadās.

Četri praktiski soļi


Iepriekšminēto iemeslu dēļ, es esmu apkopojusi četrus praktiskus soļus, kas palīdzēs tev mainīt tavu "programmu".

  1. Tici tam, ko tu runā un dari. Sāc patiesi ticēt tam, ko saki un dari, jo degsme un ticība ir tas, kas cilvēkus aizrauj. Ja tu gribi, lai cilvēki tevī ieklausās, tev ir jāizdzēš no savas vārdnīcas "es nevaru, es nemāku, es nezinu", jo šie vārdu salikumi pavisam noteikti nevairo apkārtējo ticību tev un taviem spēkiem.
  2. Stiprini savu ticību un iedvesmo citus. Esi savas domas vai rīcības karstākais atbalstītājs un kvēlākais fans. Nešaubies par pieņemtajiem lēmumiem un palīdzi pārvarētu šaubas tiem, kuriem tās vēl ir.
  3. Tiecies iedvesmot cilvēkus. Līderim vispirms ir jāspēj iedvesmot pašam sevi. Ja tevī ir ticība un izpratne, kāpēc tu vēlies sasniegt savus mērķus, tad tu spēsi to nodot tālāk.
  4. Uzklausi citus, lai saprastu, kas viņiem ir svarīgs. Empātija ir ārkārtīgi svarīga īpašība, ja vēlies būt līderis. Spēja ieklausīties cilvēkos, viņus izprast un novērtēt, ir visīsākais ceļš uz cilvēku uzticības un cieņas iegūšanu. Jo vairāk tu klausies cilvēkos sev līdzās, izproti un novērtē viņus, jo vairāk cilvēki cienīs tevi. Jo labāk tu izpratīsi, kādēļ kāds rīkojas tā un ne citādi, jo vienkāršāk tev būs šos cilvēkus iedvesmot.

Vai izlasot augstāk minētās īpašības, tu spēj tās saskatīt arī sevī? Vai varbūt tu vēlies tās pilnveidot un kļūt par vēl labāku līderi gan privātajā, gan profesionālajā jomā?

Te būs vēl daži jautājumi, kurus sev uzdot:

  • Kas ir tās prasmes un iezīmes, kas man šobrīd traucē būt par labāku līderi?
  • Kā es varu izveidot tādu vidi, kurā cilvēki vēlas un nebaidās izteikties?
  • Kā es iesaistu cilvēkus lēmumu pieņemšanā?


Notici sev un sāc rīkoties tagad!

Tags

Izaugsme Emocionālā inteliģence Līderis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form