Bērnam jāizpatīk visiem, sūdzēties ir slikti un citas kļūdas, ko pieļauj pat pieredzes bagāti vecāki
Foto: Shutterstock

Saskaņā ar statistikas datiem, vairums vecāku ir pārliecināti par to, ka viņi lieliski audzina savus bērnus, kopumā pozitīvi novērtējot savas pedagoģiskās prasmes. Tomēr praksē ne viss ir tik gludi. Bieži vien mammas un tēti bērnu audzināšanā pieļauj vienas un tās pašas kļūdas, kuras bērnus var iedzīt kompleksos, radīt viņos bailes un nepareizus priekšstatus par dzīvi, kas, savukārt, nedaudz vēlāk jau tiks translēti uz saviem bērniem.

Psihologi portālam "Adme" nosauc vairākas tipiskas kļūdas bērnu audzināšanā, kuras pieļauj pat pieredzes bagāti vecāki. Šajā rakstā speciālisti mēģinās pastāstīt, kā pārraut šo apburto loku par vienu un to pašu kļūdu pieļaušanu paaudžu paaudzēs, lai vienreiz par visām reizēm atbrīvotos no negatīviem stereotipiem.

Sūdzēties ir slikti

Kopš bērnības vecāki mūs māca: "Nesūdzies" un mēs ticam, ka tas ir slikti. Tomēr psihologi ir noraizējušies par problēmu noklusēšanu skolu vidē. Viņi apgalvo, ka vairums bērnu, baidoties kļūt par "sūdzambībelēm", vienkārši nestāsta par to, ka viņus kāds mēģina iebiedēt, apsmej utt.

Patiesībā, pieaugušajiem vajadzētu bērniem iemācīt izstāstīt par netaisnību, kā arī atbalstīt tos, kuri nolēmuši savu problēmu risināšanai piesaistīt vecākus vai skolotājus.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!