Bērndārznieks datoratkarīgs: mūsdienu realitāte
Foto: Shutterstock

Ja pirms 30 gadiem mammas bārās, jo nevarēja bērnus sasaukt no pagalma, tad mūsdienās viņas rājas par to, ka bērns neiet laukā. Tā ir realitāte. Un vēl viena realitāte, ka par atkarīgiem no ekrāniem – televizora, planšetes un viedtālruņa – kļūst arvien jaunāki bērni. Jau bērnudārza vecumā pietiekami liels skaits bērnu ir atkarīgi no šīm ierīcēm. Tieši šai tēmai veltītu konferenci "Viens bērns divās pasaulēs" marta pirmajā nedēļā rīkoja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), kura pulcēja desmitiem pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus un vecākus, lai kopīgi meklētu risinājumus, kā pasargāt bērnu no riskiem šajā otrajā – virtuālajā pasaulē.

Tas, ka interneta vidē parādās arvien jaunāki bērni, ir fakts, bet arīdzan ar aizliegumiem neko nevarēs panākt, to secina dažādu jomu speciālisti. Konsekvence no vecāku puses, laika ierobežojumu noteikšana, aplūkotā satura kontrole, informācijas sniegšana par apdraudējumiem – tās ir tikai pāris lietas, ko vecāki var darīt, lai pirmsskolas vecuma bērnam spožie ekrāni nekļūtu par galveno dzīves sastāvdaļu.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!