Bērns bieži slimo: ko tas īsti nozīmē
Foto: Shutterstock

"Nu tā, atkal," sarūgtināta saka mamma, raugoties termometrā, kuru nule kā turējis bērns. Šķita – nu jau tikko kā izveseļojies, bet nedēļu pagāja uz bērnudārzu, un atkal: klepus, iesnas, augsta temperatūra. Vecākus, kuriem bērni bieži slimo, nevar apskaust. Tomēr sākotnēji vajadzētu tikt skaidrībā, ko tad īsti nozīmē – bērns bieži slimo, bet pēc tam jau domāt par to, kā slimošanas reizes padarīt retākas.

Turklāt ārsti terminu "bieži slimojošs bērns" iesaka uztvert nevis kā spriedumu, bet signālu – lai bezgalīgās saaukstēšanās reizes atstātu pagātnē, ir jāsāk rīkoties.

Ko nozīmē – bērns bieži slimo? Pediatri "Parents" skaidro, ka par tādiem var uzskatīt mazuļus līdz gada vecumam, ja saaukstēšanās viņiem tiek novērota vairāk nekā četras reizes gadā; bērni no gada līdz trīs gadu vecumam – ja gada laikā pārslimojuši sešas un vairāk saaukstēšanās gadījumus; bērni no trīs līdz piecu gadu vecumam – piecas un vairāk reižu gadā slimošanas reizes, bet bērni, kuri vecāki par pieciem gadiem – vairāk nekā četras saaukstēšanās gada laikā. Turklāt par bieži slimojošu var uzskatīt arī bērnu, kurš, iespējams, neslimo tik bieži, bet gan ilgstoši – 10–14 dienas pēc kārtas.

Tags

Bērna veselība Pilnvērtīgs uzturs Sarakstu karuselis Bērndārznieka veselība Bērndārznieks Mazuļa veselība Mazulis Sākumskola

Comment Form