Bērns saaukstējies: profilaktiskie pasākumi, kurus veikt mājās
Foto: Shutterstock

Nāk rudentiņis, būs… bargas iesnas. Līdz ar temperatūras pazemināšanos, bērnudārza gaitu sākšanu, kā arī skolas apmeklēšanu par daudzu vecāku biedu kļuvusi sezonālā saaukstēšanās bērnu vidū. Ko darīt, ja bērns puņķojas, klepo un šķauda, un kādas ārstēšanas metodes pielietot?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mieru, tikai mieru! Saaukstēšanās ir tipiska rudenim un aukstajiem gada mēnešiem – bērnam parādās iesnas, klepus, šķavas, kā arī iespējama temperatūras paaugstināšanās. Svarīgākais, ko vecāki var darīt, lai atvieglotu bērna dienas, kamēr mazais rakaris slimo, – pielietot vēsu prātu un pārbaudītas metodes, lai no baciļiem tiktu vaļā saudzīgāk un ātrāk. Šī iemesla dēļ atsvaidzināsim atmiņu – zemāk vari izlasīt par profilaktiskajiem pasākumiem, kurus vari veikt mājās gadījumos, kad bērns saaukstējies, kā arī apkopoju ar padomrakstiem no portāla "Cālis" arhīva. Uz veselību!

Mājās veicamie profilaktiskie pasākumi

Vispirms gan situācijās, kad bērns saaukstējies, nepieciešams konsultēties ar ģimenes ārstu vai pediatru par bērna simptomiem un ārstēšanas plānu. Ja saaukstēšanās ir nopietna un to pavada paaugstināta temperatūra, jāseko ārsta norādēm un jālieto medikamenti. Vecāku bagātā pieredze un sezonālā saaukstēšanās gan pierāda, ka profilaktiskas darbības var palīdzēt bērnam iesnas pārslimot vieglāk. Lūk, pasākumi, kurus vari veikt mājās, iedvesmojoties no vietnes "Today's Parent".

Medus karote pirms miega – daudziem šī ir visai ierasta lieta, jo jau mūsu vecmāmiņas radināja pie tā, ka saaukstēšanās gadījumā vajag dzert siltu pienu ar medu, tēju ar medu vai vienkārši apzelēt saldā medus karoti. Vai medus klepus gadījumā palīdz? Ir vairāki veikti pētījumi, kas to apstiprina, lai gan precīza zinātniska pamatojuma tam nav. "Tas nenodara nekādu ļaunumu," vietnei "Live Science" skaidrojis pediatrs Aians Pols. No medus gan nevajag sagaidīt brīnumus, taču tas mazinās kakla kairinājumu.

Daudz šķidruma – saaukstēšanās gadījumā ir ļoti svarīgi, lai mazais slimnieks uzņemtu pietiekami daudz šķidruma. Tā kā slimošanas laikā bērni kļūst miegaini un apātiski, viņi nespēj daudz ieēst un iedzert, tāpēc vecākiem jāuzpasē, lai bērns dzertu ūdeni, tēju vai nesaldinātu sulu.

Jūras ūdens degunam – šis ir viens no tiem palīglīdzekļiem, ko saaukstēšanās un puņķošanās gadījumā vērts turēt mājas aptieciņā. Ja deguns ir aizlikts vai pilns puņķiem, kurus tik viegli nevar izšņaukt, jūras ūdens iepilināšana degunā palīdzēs attīrīt degunu.

Gaisa mitrinātājs – palīgierīce, kas palīdzēs mitrināt ne tikai telpu, bet arī bērna elpceļus. Mitrais gaiss atvieglos klepošanu. Ja mājās nav gaisa mitrinātāja, vērts bērnu regulāri slimošanas laikā uz mirkli izvest ārā, lai paelpotu svaigu gaisu.

Papildu spilveni – bērna ērtībai, paliec zem lāpstiņām papildu spilvenu. Tas atvieglos elpošanu, kad tā jau tā ir iesnu un klepus apgrūtināta.

Tags

Bērna veselība Saaukstēšanās Bērndārznieka veselība Iesnas Saaukstēšanās
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form