Bērnu jautājumi, kuri pieaugušos ieved strupceļā. Un pareizās atbildes
Foto: Shutterstock

Bērni bieži pieaugušos var apmulsināt tā, ka tie paliek bez vārdiem. Kāpēc tu ar tēti mani radīji, kāpēc visi bērni nav labsirdīgi, kad un kāpēc es nomiršu? Šāda veida jautājumi pieaugušos var ievest strupceļā. Par to, ko atbildēt zinātkārajam bērnam, lasi turpinājumā.

Šķiet, ka mūsdienu laikmetā, kad gan drukātā formātā, gan elektroniski, pieejamas tik daudz enciklopēdiju, nevajadzētu būt tādiem jautājumiem, uz kuriem vecāki nespētu rast atbildes. Tomēr, tieši tāpat kā desmitiem gadu atpakaļ, arī mūsdienās ir vairākas tēmas, kuras ir visai sarežģītas apspriešanai un rada grūtības pat pieredzējušiem vecākiem. Mēģināsim atrast paiezās atbildes uz pieciem tipiskākajiem jautājumiem, kas var vecākus ievest strupceļā jeb "palikt uz pauzes".

Kāpēc es – esmu es?

Kad šādu jautājumu gaidīt? Parasti šis jautājums sāk uztraukt bērnus ap četru gadu vecumu, taču mēdz būt arī izņēmumi.

Ar ko tas saistīts? Ar savas personības identificēšanu.

Ko atbildēt? Katra cilvēka personība – tā ir iedzimtības un dzīves laikā iegūtās pieredzes kombinācija. Iedzimts ir cilvēka ārējais izskats, kas mantots no vecākiem, veselība un virkne bioloģisku īpašību. Bet pieaugot, rodas dažādi ieradumi, simpātijas un antipātijas, garšas. No visa šī arī veidojas cilvēka personība. Katrs no mums piedzimst savā valstī, ģimenē, mums apkārt ir zināmi cilvēki, ar kuriem notiek atsevišķi notikumi – un visa šī iespaidā veidojas "es". Nav vienādu cilvēku, tādēļ šo apstākļu kopums katram ir unikāls.

Tags

Sarakstu karuselis Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks Mazuļa audzināšana Mazulis Sākumskola Skolēna emocionālā attīstība un mācības

Comment Form